Yükleniyor...

Axie Infinity Saldırısında Çalınan Fonlar Ele Geçirildi

Norveç Polisi, Axie Infinity saldırısında çalınan yaklaşık 6 milyon doları ele geçirdi.

Bir Hacker Alti Yil Sonra Caldigi Varliklari Tasidi

Norveç Polisi, Axie Infinity saldırısında çalınan yaklaşık 6 milyon doları ele geçirdi.

Yetkililer yaptıkları açıklamada polisin çalınan fonlara eriştiğini söyledi. Fonlar geri ödenmek üzere saldırıdan etkilenen kişilere geri verilecek.

Norveç Polisi Axie Infinity Saldırısında Çalınan Fonlara Erişti

Norveç Polisi Axie Infinity saldırısında çalınan fonları geri almayı başardı. Fonların izini süren polis 5,9 milyon doları ele geçirdi.

Ele geçirilen fonların saldırıdan etkilenen kullanıcılara geri ödeme yapmak ve Kuzey Kore’nin nükleer silah programını finanse etmesini engellemek için kullanılacağı açıklandı.

Norveç Ulusal Ekonomik ve Çevresel Suçları Soruşturma ve Kovuşturma Kurumu’nun (Økokrim) yaptığı basın açıklamasına göre yetkililer geçtiğimiz yıl yaşanan Axie Infinity hack’indeki fonları ele geçirdi.  Yetkililer açıklamada Axie Infinity Ronin Bridge hack saldırısıyla bağlantılı olan kripto varlıklarda 5,9 milyon doları ele geçirdiklerini açıkladılar.

Konuya dair savcı Bender şunları söyledi:

“Økokrim, paranın izini sürmekte gayet iyi. Bu vaka, suçluların gelişmiş yöntemler kullandığı durumlarda bile Blockchain üzerinde parayı takip etme konusunda büyük bir kapasiteye sahip olduğumuzu ortaya koyuyor”

Bender’ın açıklamalarına göre Økokrim, çalınan kripto paraların izini sürmek için ABD Adalet Bakanlığı ve FBI ile birlikte hareket etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner