Yükleniyor...

Bitcoin Cash (BCH) sahnede: 2021’deki Boğa koşusunu hatırlattı!

Bitcoin'in (BTC) hardfork'larından olan Bitcoin Cash (BCH) son yükselişiyle 2021'deki boğa koşusuna göz kırptı.

bitcoin

Bitcoin‘in (BTC) hardfork’larından olan Bitcoin Cash (BCH) son yükselişiyle 2021’deki boğa koşusuna göz kırptı.

2021’deki Boğa sezonunu kasıp kavuran Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin’in (BTC) 57.000 doları kırmasının ardından atağa kalktı. Bir süredir yukarı yönlü fiyat eğilimi gösteren BTC’nin hardfork’u, sonunda patlama yaparak 300 doları aştı. BTC‘den bulduğu güç ile beraber iyi bir alıcı kitlesi yakalayan BCH, eski boğa koşusunu hatırlattı. Bunlara ek olarak, teknik açıdan kritik bir seviyenin üzerine atan BCH, önümüzdeki yükseliş sezonunda adından sık sık bahsettirecek gibi görünüyor.

Hardfork’ların değeri, Bitcoin’in yükselişiyle kendisini gösterdi!

Kripto endüstrisinde önemli bir pay sahibi olan hardfork’lar, BTC ve ETH‘nin hacimli artışlarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Örneğin, geçtimiz günlerde Dencun yükseltmesinin heyecanıyla büyük bir artış yaşayan Ethereum, Ethereum Classic’in (ETC) fitilini yakmıştı. Güncel duruma baktığımızda ise BTC’nin çok kısa bir sürede yüzde 10 değer kazanması, BCH’ye olan talebi artırdı.

180 Dolara iğne atmasından bu yana istikrarlı bir şekilde yükselen BCH, 300 doları geride bıraktı. Haberin yazımı itibarıyla 302,7 dolardan el değiştiren popüler coin, BTC’nin olumlu gidişatını sürdürmesi, harfork’ların daha çok değer görmesi veya BTC dominasyonunun düşmesi halinde üst seviyelere tırmanabilir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 345,5 – 392,6 – 420,6 – 475,9 ve 547,3 dolara bir hamle gözlemlenebilir.

BTC’nin düşüşe geçmesi, BTC dominasyonunun üst seviyeleri zorlaması veya sektör bazında gelebilecek olumsuz bir haber, paritenin dengesini bozacaktır. Böyle bir senaryoda ise sırasıyla 296,7 – 258,6 – 213,4 – 184 ve 167 dolar aralığına geri çekilmeler söz konusu olabilir. Özellikle de 167 – 184 dolar aralığının kaybedilmesi halinde BCH için yeni bir satış dalgası kapıda olacaktır.

bitcoin cash grafik

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner