Yükleniyor...

Bitcoin Pump Geliyor: Bu Analize Göre BTC Yüzde 40 Artabilir

Bitcoin 7.

bitcoin pump btc

Bitcoin 7.500 dolarda güçlü bir direnç gördükten sonra önde gelen kripto para biriminin fiyatı hızla 7.200 dolara düştü, bu da bazılarının uzun bir düşüş eğiliminin mümkün olduğunu tahmin etmelerine yol açtı, ancak analistler BTC konusunda hala iyimserler.

Tanınmış bir kripto para birimi trader’ı, Bitcoin grafiğine yönelik analizinin son birkaç ay içinde önemli bir boğa ayrışmasını gösterdiğini söyledi. Ayrıca, bu durumun varlığın fiyatının önümüzdeki haftalarda %40 oranında arttırabileceğini belirtti.

Bitcoin (BTC) 10.000 Dolar İçin Hazır Mı?

Trader Cold Blooded Shiller, geçtiğimiz günlerde Bitcoin Renko mum grafiğinin son üç yıldaki fiyat hareketini gösteren aşağıdaki analizini yayınladı.

Grafikte çok az olsa da, trader, BTC’nin tarihinde önceki iki fiyat eylemine dikkat çekti. Daha önce karşılaşılan 2 eylemde sırasıyla BTC, %32 ve %40 arttı. Aynı desen tekrar oluşuyor, bu da BTC’nin yakında %40’a kadar değer kazanabileceğini ima ederek Bitcoin fiyatının 10.000 doları geçebileceğini öne sürüyor.

Sadece Cold Blooded Shiller’ın işaret ettiği bu ayrışma, Bitcoin’in %40 daha fazla büyüme eşiğinde olduğunu gösteriyor.

Kripto para analisti Filb Filb, bu yılın başlarında aşağıdaki grafiği yayınladı ve BTC’nin 10.000 doları geçtikten sonra 6.000 dolara kadar düşeceğini öngördü. Bazıları tarafından çok eleştirilen analiz %100 gerçekleşti. Analist şimdi 2020 halving’e kadar 10.000 doları geçmek isteyen Bitcoin’in 7.000 altında bir kez daha dip oluşturacağını söylüyor.

Bitcoin Düşüş Trendi Bitmedi Mi?

Her ne kadar Shiller, sıçrama beklese de 14.000 dolardan gelen Bitcoin, ayı trendinden çıkacak bir destek bulamayabilir. Bitcoin’in makro hareketi için bir dip bulması gerektiğini söyleyen analist, BTC için herhangi bir sert zemin oluşmadığını söylüyor.

Analiste göre, son boğa koşusunun ardından aşağı inen bir kanala hapsolan Bitcoin, ne bir dip oluşturabiliyor ne de tavanı delecek bir güç toplayabiliyor. Bu yüzden 7.200 doların dibe yakın bile olmadığını düşünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner