Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Facebook, Libra Projesi’ni Bırakıyor mu?

Facebook, Libra Projesi’ni Bırakıyor mu?

ABONE OL:google-news

Facebook, Libra projesinin dünyanın birçok noktasında baskılanmasıyla başka bir projeye atım attı. Bu projeyle beraber kripto para takipçileri de Facebook’un Libra’dan vaz geçtiğini dile getirmeye başladı. Peki nedir bu yeni proje?

Sosyal ağ, geçtiğimiz gün yaptığı bir hamle ile Instagram, WhatsApp ve Messenger da dahil olmak üzere uygulama ailesinin kullanıcılarının birbirine para gönderip almalarını ve alışveriş yapmalarını sağlayacak yeni bir ödeme hizmeti başlattı. Facebook Pay adlı bu sistem, alternatif bir hamle olarak kabul ediliyor. Facebook yöneticisi Deborah Liu konu hakkında şunları söyledi: “İnsanlar alışveriş yapmak, bağış yapmak ve birbirlerine para göndermek için bizim uygulamalarımızı zaten kullanıyor. Yeni hizmet sadece ödeme bilgilerini garanti altına alırken, işlemleri de kolay hale getiriyor.”

Facebook Pay Neye Benziyor?

Pay hizmeti, kullanıcıların doğrudan banka hesaplarından veya kredi kartlarından para transferi yapmasını sağlayan Venmo, Google Cüzdan ve Apple Pay’e benziyor. Ayrıca  Marketplace’te bu yöntemle alışveriş yapmak mümkün olacak. Bununla beraber Pay kullanıcılarından ücret de talep etmiyor.  Messenger, zaten insanların banka hesaplarından para göndermelerini sağlayan Ödemeler adında bir servise sahipti, ancak büyük kredi kartlarını desteklemiyordu. Pay hizmeti, Visa, Mastercard ve çoğu PayPal hesabını da içeren en büyük firmaların kartlarını kabul ediyor.

Pay hizmeti şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde Facebook ve Messenger’da mevcut, daha sonra Instagram ve WhatsApp için de piyasaya sürülecek. Facebook Pay kullanmak için bu uygulamalardan birine giriş yapmış olsanız da, servisi kullanmak için bir  hesaba ihtiyacınız yok.

Bununla beraber yöneticiler Libra projesinde yaşananların tekrar etmemesi için Facebook Pay’in mevcut finansal altyapı ve ortaklıklara dayandırıldığı ifade ediliyor.  Bu hamle ile Facebook’un Libra Projesi’ni bırakacağı da söylentiler arasında.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar