Yükleniyor...

Fan Token’ları Türk Kulüplerine 700 Milyon TL Gelir Sağladı

Türk futbol kulüpleri, Fan Token oluşumu SociosCom ortaklığıyla geliştirilen kripto para birimlerinden 700 milyon TL'nin (38,45 milyon dolar) üzerinde gelir elde etti.

Fan Tokenlari Turk Kuluplerine 700 Milyon TL Gelir Sagladi

Türk futbol kulüpleri, Fan Token oluşumu SociosCom ortaklığıyla geliştirilen kripto para birimlerinden 700 milyon TL’nin (38,45 milyon dolar) üzerinde gelir elde etti.

Barcelona’dan Paris-Saint Germain’e, Manchester City’den Juventus’a, UEFA’dan NBA’e kadar 160’dan fazla global spor partneri bulunan Socios.com’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki partner kulüpler bugüne kadar 700 milyon liranın üzerinde gelir elde etti.

Türk Futbol Kulüpleri, Kripto Para Birimlerinden 700 Milyon TL Kazandı

spor ve kripto

Galatasaray, 2019 yılında Socios.com ile Fan Token için ortaklık kuran ilk takım oldu. Ardından son şampiyon Trabzonspor, Başakşehir, Alanyaspor, Göztepe, Samsunspor ve Gaziantep gibi diğer takımlar da kendi kripto para birimleri için harekete geçti. Tüm bu takımlar bugüne kadar kripto para birimlerinden 700 milyonun üzerinde gelir elde etti.

Fan Token, taraftarlara söz hakkı vererek, hayranı oldukların futbolcularla tanışma, dünyanın en büyük stadyumlarında maç yapma, locada maç izleme gibi imkanlar sağlıyor.

Socios.com yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Dünyanın dört bir yanındaki taraftarların zaman, yer, mekan ayırt edilmeksizin kulüplerin bazı kararlarında söz hakkı sahibi olabilmesini sağlayan Fan Tokenlar, spor ekonomisinin geleceğinde çok daha önemli bir yerde konumlanacak ve spor kulüplerine sürdürülebilir bir katma değer sağlayacak.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner