Anasayfa Bitcoin (BTC) Fed Başkanı Powell'ın Açıklamaları Bitcoin'in Düşmesine Neden Oldu

Fed Başkanı Powell’ın Açıklamaları Bitcoin’in Düşmesine Neden Oldu

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, İsviçre’nin Zürih kentindeki bir soru-cevap oturumu sırasında Fed’in kendi kripto parasını çıkarmayı düşünmediğini söyledi.

Powell oturum sırasında Fed’in kripto paralara dönük görüşüne ilişkin olarak, “İnsanlar paralarını sanal para birimine dönüştürüp orada bırakıyorlarsa bir bankaya yatırmazlar. […] Herkes bu sanal para birimlerine yatırım yapıyorsa arabuluculuk sürecine ne olacak? […] Finansal yeniliklerden yanayız. Gelişmeleri dikkatle takip ediyoruz, ancak merkez bankalarından gelen dijital para birimlerini yakın vadede uygulamaya alacak bir şey olarak görmüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Fed Başkanı’nın açıklamalarının ardından Bitcoin düşüşe geçti ve yüzde 6’dan fazla değer kaybetti. Haberin hazırlandığı sırada CoinMarketCap’in verilerine göre Bitcoin 10.473 dolardan işlem görüyordu.

Temmuz ayında Powell, Bitcoin’in altına alternatif olabileceğini ancak kimsenin ödeme yaparken onu kullanmayacağını söylemişti.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları