Yükleniyor...

Pakistan’ın En Büyük Özel Bankalarından Faysal Bank Ripple Ağına Dahil Oldu!

Pakistan'ın en büyük özel bankalarından biri olan Faysal Bank Limited (FBL) Ripple ağına dahil oldu.

Ripple RippleNet

Pakistan’ın en büyük özel bankalarından biri olan Faysal Bank Limited (FBL) Ripple ağına dahil oldu. Banka, Ripple hizmeti RippleNet ile yurtdışında yaşayan Pakistanlılara hızlı ve uygun fiyatlı sınır ötesi para gönderme imkanı sağlamayı amaçlıyor.

Faysal Bank, sınır ötesi para transferleri için Ripple’ın xCurrent adlı kurumsal yazılımına güvenecek ancak banka farklı fiat para birimlerinin transferi için XRP token’larını kullanmayacak. Banka ile Ripple arasındaki işbirliğinde imzalar Pakistan’ın Karaçi kentinde görkemli bir törende atıldı.

https://twitter.com/faysalbankltd/status/1169874364218494977

RippleNet ağında 250’den fazla üye bulunmasına rağmen Faysal Bank bu kapsamlı listeye katılan ilk Pakistanlı finans kurumu oldu. Ripple, son dönemde Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesine odaklanmış durumda. San Francisco merkezli şirketin ağına daha önce Kuveyt Ulusal Bankası (NBK) dahil olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner