Yükleniyor...

Fed Faiz Kararını Açıklayacak: Bitcoin’e (BTC) Etkisi Ne Olur?

Fed’in Aralık ayı faiz kararının önümüzdeki Çarşamba günü açıklanması bekleniyor

fed faiz kararini aciklayacak bitcoine etkisi ne olur

Fed’in Aralık ayı faiz kararının önümüzdeki Çarşamba günü açıklanması bekleniyor. 2020’nin son politika faizi kararı, Bitcoin’in yükseliş eğilimine yardımcı olurken, ABD dolarının desteğini daha da sarsabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Merkez bankası, Salı ve Çarşamba günleri yapacağı toplantıda, politika faiz oranlarını Kasım ayında olduğu gibi yüzde 0-0.25’te bırakabilir ve maksimum istihdam ve %2’nin üzerinde enflasyon değeri elde edene kadar faiz oranlarını bu seviyede tutmaya karar verebilir.

Piyasa ayrıca, Fed’in varlık satın alma programına ilişkin kılavuzda herhangi bir değişiklik beklemiyor. Merkez bankası şu anda her ay 80 milyar dolarlık hazine tahvili ve 40 milyar dolarlık ipotek destekli menkul kıymet satın alıyor. Yetkililer, önümüzdeki aylarda da mevcut hızda borç satın almaya devam edeceklerini taahhüt ettiler.

Bitcoin’e (BTC) Etkisi Ne Olur?

Çok düşük faiz oranları ve sınırsız tahvil satın alma kombinasyonu, Bitcoin’e fayda sağlama eğilimindedir. Lider kripto para birimi, söz konusu politikalar karşısında Mart ortasındaki en düşük seviyesinden bugüne kadar %400 artış gösterdi. Çünkü ABD dolarını ve daha düşük getirili kısa vadeli hazine bonosu tutmayı yatırımcılara daha az çekici hale getirdiler.

Ortam, Bitcoin‘in güvenli liman olarak ortaya çıkması için tam anlamıyla müsait. Halka açık firma MicroStrategy, ödeme şirketi Square ve deneyimli sigorta şirketi MassMutual dahil olmak üzere ana akım kurumlar fiat karşıtı önlem olarak kripto para birimine yüz milyonlarca dolar yatırım yaptı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x