Fed, Haziran 2023 Faiz Kararını Açıkladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Fed, Haziran 2023 Faiz Kararını Açıkladı

ABD Merkez Bankası (Fed), Haziran 2023 faizlerini 5,25'te sabit tuttu.

Jerome Powell fed

ABD Merkez Bankası (Fed), Haziran 2023 faizlerini 5,25’te sabit tuttu.

Açıklanan karara göre ABD Merkez Bankası (Fed), faizleri beklendiği gibi faizleri sabit tutarak 5,25 seviyesinde bıraktı. Geçtiğimiz ay faizlerin 5,25’e çıkması ABD’de bazı krizlerin aşılmasında bir eşik olarak görülmüştü.

Fed, Haziran Faiz Kararını Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Merkez Bankası (Fed), Mayıs ayı için faiz kararını açıkladı. Fed, piyasaların beklediği kararı gerçekleştirdi ve faizleri 25 baz puan yükseltti. Bununla birlikte ABD’de faizler 5,25 puana yükseldi. Fed’in kararını başkan Jerome Powell açıkladı.

Jerome Powell Fed

Fed başkanı Jerome Powell bugün gerçekleştirdiği açıklamada faiz kararını paylaştı. Bununla birlikte ABD’de faizler 5,25 baz puanda sabit kaldı.

Fed, geçtiğimi yıl enflasyonla mücadele için faizleri artırma politikasına gitti. Bununla birlikte “şahin duruş”tan taviz vermeyen Fed, ABD’deki faizi 5,25 baz puana kadar yükseltti. Bu yükseltmelerin amacı nihai enflasyon hedefi olan yüzde 2 için yapıldı.

Fed’in faiz artırım politikası ABD’de bazı çevrelerce olumlu karşılanmazken, ABD Merkez Bankası duruşundan vazgeçmeyerek faizleri yükseltti. Bununla birlikte ABD bazı ufak çaplı bankacılık krizleri ile karşılaştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x