Yükleniyor...

Fed Tutanaklarında Bankacılık Krizi Vurgusu

Fed, bugün açıklanan enflasyon oranından sonra toplantı tutanaklarını yayımladı.

fed

Fed, bugün açıklanan enflasyon oranından sonra toplantı tutanaklarını yayımladı.

ABD Merkez Bankası (Fed) tutanakları yayımlandı. Yayımlanan tutanaklarda bankacılık krizinin ABD ekonomisinde resesyona yol açabileceği belirtildi.

Fed: Bankacılık Krizi Resesyona Yol Açabilir

ABD Merkez Bankası (Fed), Mart enflasyon verisini bugün açıkladı. Fed, enflasyonu yüzde 5 olarak açıkladı. Enflasyonun açıklanmasının ardından toplantı tutanakları yayımlandı. Tutanakta bankacılık krizine özel bir başlık açıldı.

silikon vadisi bankasi 8ucv cover

Fed‘in Mart ayı enflasyonunu hesapladığı toplantısının tutanakları açıklandı. Bankacılık krizine değinilen tutanaklarda bu durumun yılın sonlarına doğru resesyona yol açabileceği kaleme alındı.

Bankacılık krizine dair şu ifadeler yer aldı:

“Bankacılık sektöründeki son gelişmelerin potansiyel ekonomik etkilerine ilişkin değerlendirmeleri göz önüne alındığında personelin Mart toplantısı esnasındaki tahmini, bu yılın sonlarında başlayan az da olsa bir resesyon ve sonraki iki yılda bir toparlanma içeriyor.”

Bununla beraber enflasyon verisi de toplantıda değerlendirildi. Enflasyonun beklenildiği ölçüde engellenemediği konusunda katılımcılar hemfikir oldular.

Enflasyonun yüzde 5 olarak açıklanmasının ardından şu açıklamalar yer aldı:

“Ürün ve iş gücü piyasalarında öngörülen daha az sıklığın etkilerini yansıtan çekirdek enflasyonun gelecek yıl keskin bir şekilde yavaşlayacağı tahmin ediliyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x