Yükleniyor...

First Republic Bank, 30 Milyar Dolarlık Mevduat Aldı

Son bankacılık krizlerinde öne çıkan ABD merkezli First Republic Bank, 11 büyük bankadan 30 milyar dolarlık bir mevduat aldı.

first republic bank

Son bankacılık krizlerinde öne çıkan ABD merkezli First Republic Bank, 11 büyük bankadan 30 milyar dolarlık bir mevduat aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’de ortaya çıkan bankacılık krizi, ABD Hazine Bakanlığı, ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından kapsamlı bir şekilde yürütülüyor. ABD’nin bu üç kurumu, First Republic Bank‘ın 11 büyük bankadan 30 milyar dolarlık bir mevduat aldığını bildirdi.

Adı bankacılık krizinde sık sık geçen First Republic Bank, birçok güçlü bankadan aldığı mevduat ile birlikte, sorunlu işleyişini çözmeye odaklandı.

ABD’li Bankalar, First Republic Bank’a El Uzattı

ABD‘deki bankacılık krizlerinin içerisinde yer alan First Republic Bank‘a yarım eli uzatıldı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FDIC Başkanı Martin Gruenberg ve Fed Başkanı Jerome Powell, konuyla ilgili ortak bir açıklamada bulundu.

Yapılan ortak açıklamada, 11 bankanın First Republic Bank‘a güçlü bir mevduat sağlayacağı aktarıldı. Açıklamada, “Bir grup büyük bankanın bu destek gösterisi memnuniyetle karşılanıyor.” denildi.

ABD‘deki bankacılık krizlerinin etkisiyle yüzde 30‘un üzerinde bir hisse değeri kaybeden First Republic Bank, büyük bankalardan gelen 30 milyar dolarlık mevduat desteğiyle birlikte yeniden yükselişe geçti.

ABD basınında yer alan haberlere göre, First Republic Bank‘a mevduat sağlayacak bankalar arasında, JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo, Goldman Sachs ve Morgan Stanley‘in de olduğu ifade edildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x