Yükleniyor...

Fransa Merkez Bankası, BNP Paribas ve Euroclear ile CBDC Testi Gerçekleştirdiğini Açıkladı

Fransa Merkez Bankası, Mart ayında CBDC ile beşinci testini BNP Paribas ve Euroclear gibi bir dizi yatırım bankasıyla gerçekleştirdiğini açıkladı.

fransa

Fransa Merkez Bankası, Mart ayında CBDC ile beşinci testini BNP Paribas ve Euroclear gibi bir dizi yatırım bankasıyla gerçekleştirdiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Banka bugün gerçekleştirdiği duyuruda, testin blockchain şirketi LiquidShare ile gerçekleştirildiğini ve blockchain teknolojisi kullanılarak hem listelenmemiş hem de borsada işlem gören menkul kıymetlerin ihraç ve uzlaştırılmasını içerdiğini açıkladı. Testte yer alan diğer kuruluşlar arasında Axa Investment Managers, CACEIS Bank, CIC Market Solutions, Crédit Agricole Titres, Euronext, Kriptown, La Banque Postale, Caisse des Dépôts ve daha fazla şirket yer aldı.

Merkez bankası yaptığı açıklamada “Bu test, ikincil piyasadaki borsalar da dahil olmak üzere ihraç ve uzlaştırma faaliyetlerinin entegrasyonunu test etmeyi mümkün kıldı” dedi.

Banka haziran ayında İsviçre Ulusal Bankası ile kamu işlemlerini değil, bankadan bankaya toptan kredi piyasasını içeren “Project Jura” adlı yeni bir CBDC testini duyurdu.

Fransa Merkez Bankası, diğer testlerin devam ettiğini ve öğrenilen her şeyin CBDC’lerin faydalarına ilişkin analizde önemli bir rol oynayacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x