FTX avukatları, 323 milyon dolarlık tahsilat istedi! • Coinkolik
Yükleniyor...

FTX avukatları, 323 milyon dolarlık tahsilat istedi!

FTX'in avukatları, Çarşamba günü yapılan bir mahkemeye göre, Delaware'deki bir ABD iflas mahkemesinde 323,5 milyon dolardan fazla tazminat talep etti.

FTX

FTX’in avukatları, Çarşamba günü yapılan bir mahkemeye göre, Delaware’deki bir ABD iflas mahkemesinde 323,5 milyon dolardan fazla tazminat talep etti.

Sam Bankman-Fried ve FTX Group, FTX Europe olarak bilinecek olan İsviçreli DAAG şirketinin satın alınması karşılığında toplam yaklaşık 323,5 milyon dolar ödemişti. Avukatlar, şirketin sınırlı işi olduğunu ve bir iş planının haricinde hiçbir fikri mülkiyeti olmadığını iddia etti. Ayrıca FTX iflas avukatları, Delaware’de gerçekleşen ABD iflas mahkemesinden FTX’in Avrupa liderliğinden 323,5 milyon dolardan fazla tazminat talep etti.

NFT Duzenlemeleri ve Dava Boyutu

FTX tarafında işler kızışıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX, hem dava süreçleriyle hem de yeni attığı adımlar ile gündem yaratmaya devam ediyor. 11 Temmuz’da Claim Portal’ı yayınlayan FTX, yoğun bir talep gördü. Platformun görmüş olduğu bu ilgi, sistem kesintilerini de beraberinde getirdi. Zaten FTX’e tepkili olan yatırımcı kitleleri, bu sorunla birlikte borsayı eleştiri yağmuruna tuttu.Bu olayların hemen ardına gelen davayla ilgili haberler, FTX cephesindeki olayları karıştırdı.

İflas davasında görev alan avukatlar, net değer belli olmasa da 323 milyon dolardan fazla tazminat talep etti. Ek olarak avukatlar, FTX Europe’a dahil olan K-DNA’yı yalnızca 2 EUR karşılığında satın almasıyla bağlantılı olarak yaklaşık 100 milyon dolarlık aşırı kazanç ödemesi aldığını iddia etti. Bu durumlar ile birlikte daha da karmaşık hale gelen borsanın hareketleri, nasıl bir sonuca bağlanacak merak konusu haline geldi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x