Yükleniyor...

FTX, Yan Kuruluşlarını Satabilmek için Onay Aldı

FTX, LedgerX'in türev kolu ve hisse senedi takas platformu Embed dahil olmak üzere dört temel birimi satmak için mahkemeden onay aldı.

ftx

FTX, LedgerX’in türev kolu ve hisse senedi takas platformu Embed dahil olmak üzere dört temel birimi satmak için mahkemeden onay aldı.

FTX geçen ay LedgerX, Embed, FTX Japonya ve FTX Avrupa işletmelerini satmayı planladığını söyledi. Daha önce yapılan dosyalamaya göre yaklaşık 50 taraf Embed ile, 56 taraf LedgerX ile, 41 taraf FTX Japan ve 40 taraf da FTX Avrupa ile ilgileniyordu. Ancak, bu ayın başlarında ABD’li bir yetkili, FTX’in yan birimlerini satma planlarına itiraz etti. Bununla birlikte zorlu hale gelen süreç için iflas hakiminden son karar geldi.

FTX’in Yan Kuruluş Satışına Mahkemeden Onay

Borsanın tasfiyesini denetlemekle görevli Delaware İflas Mahkemesi Yargıcı John Dorsey, Çarşamba günü yapılan bir duruşmanın ardından verdiği bir kararla FTX’in varlık satışını onayladı.

Satış ilanları yaklaşık üç iş günü içinde yayınlanacak ve ilgi beyanları Embed için 18 Ocak, FTX Avrupa ve Japonya için 1 Şubat tarihlerinde alınacak.

ABDli Yetkili FTXin Varlik Satisina Itiraz Etti

Şu anda yeniden yapılandırma uzmanı John Ray tarafından yönetilen mülk, şirketin daha sağlam ve ayrılması kolay kollarını hızla satarak alacaklılar için daha fazla değer yaratmayı umuyor.

ABD iflas mahkemesine başvuruda bulunan kripto para borsası FTX’in en büyük 50 alacaklısına yaklaşık 3,1 milyar dolar borcu bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x