Yükleniyor...

Galaxy Digital İkinci Çeyreği Zararla Kapattı

Cayman Adaları merkezli dijital varlık firması Galaxy Digital (GLXY), 2022 yılının ikinci çeyreğinde 554,7 milyon dolar net zarar açıkladı.

Galaxy Digital Ikinci Ceyregi Zararla Kapatti

Cayman Adaları merkezli dijital varlık firması Galaxy Digital (GLXY), 2022 yılının ikinci çeyreğinde 554,7 milyon dolar net zarar açıkladı.

Mayıs ayında piyasada ortaya çıkan düşüşte iyimser bir hareket gösteren Galaxy Digital’in zararı artıyor. Yılın ilk çeyreğinde zarar açıklayan şirket, ikinci çeyrekte de pozitif yönde ilerleme kaydedemedi. Geçen yılın aynı dönemine göre üç kat daha fazla zarar etti.

Galaxy Digital Geçen Yıldan 3 Kat Daha Geride

Goldman Sachs gibi şirketlerle büyük iş birlikleri yapan Galaxy Digital’in 2022 yılının ilk çeyreğinde zarar ettiği belirtilmişti. Yılın ilk çeyreğinde 111,7 milyon dolarlık zarar bildiren şirket, ikinci çeyrekte 554,7 milyon dolar net zarar olduğunu açıkladı.

Şirket tarafından bugün yapılan açıklamada, kayıplardaki büyük sıçramanın öncelikli olarak kripto pazarındaki gerilemeden ve ticaret işlerine yapılan yatırımlardan kaynaklandığı belirtildi. Ayrıca şirket geçen yılın aynı döneminde 182.9 milyon dolar zarar bildirdi. Bu yıl açıklanan rakam ise üç katı daha fazla.

30 Haziran itibariyle, firmanın likidite pozisyonu 1.5 milyar dolar iken, orta çeyreğin sonundaki sermayesi yüzde 23 artışla 1.8 milyar dolara çıktı. Galaxy Digital’in Toronto’da işlem gören hisseleri Cuma günü yüzde 1’in üzerinde düşüşle 7.49 dolara geriledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner