Yükleniyor...

Gemini Destekli Amp (AMP) %361 Değer Kazandı

Çoğu kripto para birimi sert bir düzeltme yaşasa da bir altcoin bir aydan kısa bir sürede neredeyse 4 katına çıktı.

gemini destekli amp amp yuzde 361 deger kazandi

Çoğu kripto para birimi sert bir düzeltme yaşasa da bir altcoin bir aydan kısa bir sürede neredeyse 4 katına çıktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Teminat olarak kullanılan hizmet token’ı Amp’nin (AMP) fiyatı 23 Mayıs’ta işlem gördüğü 0.026 dolardan %361’lik bir değer artışıyla Çarşamba günü 0.12 dolara kadar yükseldi. Aynı dönemde Bitcoin, 32.000 ila 41.000 dolar arasında işlem görüyordu. 

Coingecko’nun AMP’nin alım satım verilerine sahip olduğu en erken tarih olan 10 Eylül 2020’den bu yana, Ethereum tabanlı token yaklaşık %1200 değer kazandı.

Amp’i geliştiren ekip, platformun yerel varlığının anlık ve güvenli işlemlere güç katmak için tasarlanmış bir teminat token’ı olduğunu söylüyor:

“Teminat olarak AMP, onaylanmadan kaldığı sürece herhangi bir aktarımın değerini sigortalıyor – saniyelerden saatlere, hatta günlere kadar sürebilen bir süreç. Teminat olarak kullanılan AMP token’ları, genellikle belirli bir transfer için fikir birliği sağlandığında serbest bırakılır ve bu da onları başka bir transferi teminatlandırmak için kullanılabilir hale getirir. Transfer için uzlaşma sağlanamaması durumunda, AMP teminatı bunun yerine kayıpları karşılamak için tasfiye edilebilir.”

AMP mülk satışları, dijital ödemeler ve kredi dağıtımları dahil olmak üzere her türlü değerin değişimini garanti etmeyi amaçlıyor. Varlık transferlerinin teminatlandırılması, AMP’nin stake edilmesiyle yapılıyor. 

AMP’nin en iyi bilinen gerçek dünya kullanımlarından biri, kripto para ödeme sistemi Flexa Network aracılığıyla yapılan ödemeler için teminat görevi görmesidir. Bir ödemenin gecikmesi veya başarısız olması durumunda, ödemeyi tamamlamak için stake edilen AMP tasfiye edilebilir. Böylece, bir işleme dahil olan karşı taraflar için ekstra bir güvenlik katmanı ekler.

AMP’nin fiyatındaki artış, token’ın Coinbase’de kullanıma sunulmasından yaklaşık bir hafta sonra geldi. Coinbase’in rakibi Gemini, geçen yıl Eylül ayının başlarında AMP’ye destek verdiğini duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x