Gemini Kurucu Ortağı Genesis için Teklif Yayımladı • Coinkolik
Yükleniyor...

Gemini Kurucu Ortağı Genesis için Teklif Yayımladı

Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Genesis iflası konusunda bir teklif hazırladı.

Gemini Genesis

Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Genesis iflası konusunda bir teklif hazırladı.

Kripto borsası Gemini ile Digital Currency Group (DCG) arasında ipler kopmuş durumda. Gemini ile DCG’nin alt şirketi Genesis arasında başlayan hukuksal süreçler, iflas mahkemesinde devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Gemini, müşteri varlıklarının da yer aldığı Earn protokolü için Genesis’in ana şirketi DCG’den ödeme talep ediyor. Gemini kurucu ikizlerinden Cameron Winklevoss, anlaşmaya varmak için son tarih olan 6 Temmuz‘a gönderme yaparak bir teklif sundu.

Kör Düğüm: Gemini ve Genesis Süreçleri

Geçtiğimiz yıl kripto platformu Genesis şok edici bir iflas yaşadı. Digital Currency Group (DCG) bünyesinde yer alan şirket, iflas etmesiyle birlikte Gemini’yi de etkisi altına aldı. Gemini ile Genesis, Earn protokolü üzerinde birlikte hareket ediyordu. Earn protokolü, 1 milyar dolara yakın müşteri varlığının içerde sıkışmasıyla son buldu.

İki şirket arasında iplerin kopmasının ardından, süreçlerin sonuna gelindi. Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, Genesis iflasının yeniden yapılandırılması için en iyi teklif olarak adlandırdığı bir teklifi paylaştı.

Winklevoss, bu teklifin alacaklılar açısından taban niteliği taşıdığını aktardı. Ayrıca Winklevoss, anlaşma için son tarih olarak belirlenen 6 Temmuz’u işaret etti.

Gemini kurucu ortağı, teklif metninin DCG kurucusu Barry Silbert’e hitaben hazırlandığını belirtti. Bu teklifte, toplam 275 milyon dolarlık bir ön ödeme detayı yer alıyor. Ayrıca iki yıl içinde ödenmesi gereken 355 milyon dolarlık borca da dikkat çekiliyor. Son olarak telif, beş yıl içinde ödenmesi gereken 835 milyon dolarlık borcu öne çıkarıyor.

DCG, Genesis satışından elde edilen geliri halen daha kasasında tutuyor. Ancak alacaklılar, bu satışlardan elde edilen fonları alacaklar.

Winklevoss, mektupta, 6 Temmuz’daki son ödeme tarihinin kaçırılması halinde şirketinin DCG’yi temerrüde düşüreceğini aktardı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x