Gemini Kurucu Ortağı SEC'i Radarına Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Gemini Kurucu Ortağı SEC’i Radarına Aldı

Gemini'nin kurucu ikizlerinden Cameron Winklevoss, SEC'nin başarısız bir düzenleyici olduğunu söyledi.

cameron winklevoss

Gemini‘nin kurucu ikizlerinden Cameron Winklevoss, SEC‘nin başarısız bir düzenleyici olduğunu söyledi.

Kripto sektörüyle düzenleyiciler arasındaki gerilim dinmek bilmiyor. ABD’li düzenleyici SEC, kripto üzerindeki baskısını son dönemde artırarak tepkileri üzerine çekmişti. Neredeyse tüm kripto ekosistemi, SEC’nin kriptoya kötülük yaptığını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC’nin karşısında yer alan bir başka isim de Winklevoss ikizleriydi. Gemini’nin kurucuları olan Cameron ve Tyler Winklevoss ikizleri, SEC karşısında aldıkları tavır ile ön plana çıkıyor. İkizlerden Cameron, geçtiğimiz gün SEC hakkında bomba etkisi yaratacak bir tweet attı. Cameron, SEC’nin başarısız olduğunu dile getirdi.

Gemini İkizleri SEC Karşısında Net!

Gemini kurucu ikizlerinden Cameron Winklevoss, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda SEC‘yi hedef aldı.

Cameron, kardeşi Tyler ile birlikte yaptıkları ilk spot Bitcoin ETF başvurusunun üzerinden 10 yıl geçtiğini ifade etti. Bu konu üzerinde duran Cameron, SEC’nin on yıldır bu tarz ürünleri reddettiğine dikkat çekti.

SEC’nin başarısız bir düzenleyici olduğunu belirten Cameron, düzenleyicinin yatırımcıları son on yılın en iyi performans gösteren varlıklarından ‘sözde’ koruduğunu aktardı.

SEC’ye tavsiyede bulunan Cameron, şunları söyledi;

Belki de SEC kötü sicilini gözden geçirir ve yasal yetkilerini aşıp ekonomik hayatın bekçisi gibi davranmaya çalışmak yerine, yatırımcıları koruma, adil ve düzenli piyasaları teşvik etme ve sermaye oluşumunu kolaylaştırma görevlerini yerine getirmeye odaklanır. Bu, ABD’li yatırımcılar için çok daha iyi sonuçlar doğuracaktır.

Cameron’un hedefindeki bir diğer isim ise Grayscale oldu. Gemini kurucu ortağı, SEC’nin potansiyelli ürünlerin önüne geçerek, yatırımcıları Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) gibi ürünlere ittiğini ifade etti. Ayrıca Cameron, GBTC’nin toksik olduğunu dile getirdi.

Bilindiği üzere Gemini ile Grayscale’in ana şirketi DCG arasında tatsız süreçler yaşandı. Hukuksal mücadeleyi veren Gemini, DCG‘nin haklarını ödemesini talep ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x