SEC, Bitcoin ETF'lerini Yetersiz Buldu! • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC, Bitcoin ETF’lerini Yetersiz Buldu!

SEC, spot Bitcoin ETF'lerini yetersiz bulduğunu söyledi.

sec kripto

SEC, spot Bitcoin ETF’lerini yetersiz bulduğunu söyledi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin ETF’leri hakkında yorumda bulundu. SEC, son dönemde artan spot Bitcoin ETF‘lerinin yetersiz olduğunu belirtti.

SEC, Spot Bitcoin ETF’lerini Yetersiz Bulduğunu Açıkladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC, kripto para piyasasına bir açıklaması ile darbe vurdu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), son dönemde artan spot Bitcoin ETF başvurularını değerlendirdi. Bununla birlikte ajans, spot Bitcoin ETF’lerinin yetersiz olduğunu söyledi.

BlackRock, Fidelity ve diğer varlık yöneticileri adına yapılan başvuruların Nasdaq ve Cboe Global Markets borsalarına yeterince net ve kapsamlı olmadığı bildirildi. Bu başvuruların kabul edilebilmesi için daha fazla açıklığa ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Bununla birlikte SEC, başvuruları iade etti.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleriyle ilgili hisse senetleri fiyatları, BlackRock’un gerçek bitcoin tutan bir ETF başvurusu yapmasının ardından artış gösterdi. Bitcoin’in fiyatı Nisan ayından bu yana ilk kez yaklaşık yüzde 20 artarak 30.000 doların üzerine çıkmıştı.

Goruntu 30.06.2023 17.14

SEC’in açıklamasının ardından Bitcoin tek mumda yaklaşık 2 bin dolar düştü. Bununla birlikte lider kripto para Bitcoin iki bin doların düşüşün ardından 30 bin dolar desteğini kaybetmemek için tutunmaya çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x