Fidelity, Bitcoin ETF'si için Başvurdu • Coinkolik
Yükleniyor...

Fidelity, Bitcoin ETF’si için Başvurdu

Fidelity de Bitcoin ETF başvurusu yapan firmaların arasına katıldı.

Fidelity spot Bitcoin ETF

Fidelity de Bitcoin ETF başvurusu yapan firmaların arasına katıldı.

Bitcoin ETF başvuruları ABD’de gündemden düşmüyor. Bununla birlikte varlık yönetim şirketi Fidelity de spot Bitcoin ETF yarışına katıldı.

Fidelity de Bitcoin ETF Yarışına Katıldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’de birçok kuruluştan Bitcoin ETF başvuruları gelirken Fidelity de yarışa katıldı. Fidelity, Wise Origin Bitcoin Trust adlı spot Bitcoin ETF için yeniden başvuruda bulundu. Bu, BlackRock’ın kendi spot Bitcoin ETF’si olan iShares Bitcoin Trust için başvuruda bulunmasından yaklaşık iki hafta sonra gerçekleşti.

Fidelity, Wise Origin Bitcoin Trust’ı başlatmak için 2021 yılında başvuruda bulunmuş, ancak bu başvuru 2022 yılında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından reddedilmişti.

fidelity

Şu ana kadar SEC, yeni başvurularla ilgili herhangi bir karar vermedi. BlackRock’un başvurusuyla ilgili olarak birçok kişi, önceki 575 ETF başvurusunun tamamı için onay veren BlackRock’un başvurusuna iyimser yaklaşırken, bazıları hala şüpheci.

CoinShares’in baş ürün sorumlusu Townsend Lansing, bir podcast’te BlackRock’un başvurusunun onaylanma şansının yüzde 10 olduğunu söyledi. SEC’in Bitcoin ticaretinin çoğunluğunun ABD kripto borsalarında kolaylaştırıldığını görmek istediğini savundu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x