Yükleniyor...

Grimes, Dijital Sanat Eseri Koleksiyonunu NFT Olarak 6 Milyon Dolara Sattı

Müzisyen Grimes, dijital sanat eseri koleksiyonunu NFT olarak sattı.

grimes dijital sanat eseri koleksiyonunu 6 milyon dolara satti 1

Müzisyen Grimes, dijital sanat eseri koleksiyonunu NFT olarak sattı. Son parçanın dün satıldığı koleksiyondan müzisyen 6 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

NFT’ler, herhangi bir şey olabilen ancak görsel sanatlar için popüler (ve kazançlı) bir ortam haline gelen, kriptografik olarak güvence altına alınmış koleksiyon öğeleridir. Bunlar, Ethereum aracılığıyla Ebay gibi platformlar olan Zora, Foundation ve NiftyGateway’de satışa çıkıyor.

NFT sanat piyasası geçen yıl bir patlama yaşadı. Nonfungible.com’dan alınan bir rapora göre, pazar 2020’de %2.800 büyüdü ve şu anda yaklaşık 200 milyon dolar değerinde. Jacques Greene, Yaeji, Mura Masa ve Toro Y Moi gibi müzisyenlerin hepsi son haftalarda NFT akımına dahil oldu.

Grimes’in koleksiyonu, sanatçının beşinci albümü Miss Anthropocene’in ardından kendisi için yarattığı dijital avatar olan “WarNymph” etrafında dönüyor.

Winklevoss ikizlerinin sahibi olduğu NiftyGateway ile ortaklık kuran Grimes, bu hafta sonu dokuz parça sattı. Bunlardan yedisi sınırlı üretimdi ve açık üretim olan ikisi Pazar günü açık kaldığı süre zarfında herkesin bir baskısını satın almasına ve basmasına olanak tanıdı. Dün satılan ve on parçadan oluşan “Death of the Old” adlı çalışmasına telif edilen tutar 388.938 dolara kadar çıktı.

Parçaların çoğu hareketsiz görüntü olsa da, “Death of the Old” ve iki açık üretim olan “Earth” ve “Mars”, daha önce yayınlanmamış müzikler içeren animasyon çalışmalarını temsil ediyor.

CryptoPunks serisi gibi yüksek profilli NFT’leri toplayan bir fenomen olan CryptoCobain, hafta sonu bir parça kaptığını söyledi:

Sınırlı üretimlerden bazıları ikinci el piyasada satışa çıktı bile. Bir kullanıcı “Newborn 2” NFT’ini 2.5 milyon dolara satışa koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner