Yükleniyor...

Ripple (XRP) Ortağı MoneyGram’ın Başı Dertten Kurtulmuyor! Dava Açıldı

MoneyGram, hissedarları Ripple ve XRP ile ortaklığı hakkındaki yanıltıcı ifadeler kullandığı nedeniyle büyük bir hukuk firması tarafından dava edildi

MoneyGram

MoneyGram, hissedarları Ripple ve XRP ile ortaklığı hakkındaki yanıltıcı ifadeler kullandığı nedeniyle büyük bir hukuk firması tarafından dava edildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Üst düzey hukuk bürolarından Rosen Hukuk Bürosu’nun hukuk ekibi, Ripple ile ortaklığı ve şirketin ODL ve XRP kullanımı hakkındaki yanıltıcı beyanları nedeniyle ödeme devine karşı bir dava açtı.

Yatırımcılarını Yanılttığı İddiası

Ödeme devi MoneyGram’ın yatırımcılarını Ripple ve XRP konusunda yanılttığı iddia ediliyor. Basın açıklamasında, şirketin hissedarları adına MoneyGram aleyhine dava açtığı ve grup davasının devam ettiği dönemde herhangi bir hisse satın alırlarsa tazminat alabilecekleri belirtiliyor.

Davayı açmanın nedeni ise MoneyGram’ın Ripple‘ın On-Demand Liquidity (ODL) ürününü ve Ripple’ın XRP token’ını küresel para transferi yapmak için kullanmasını sağlayan yanıltıcı ifadeleriydi. Avukatlar ayrıca MoneyGram’ın yatırımcılarına XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu (SEC iddialarına göre) açıklamadığını, aksi takdirde Ripple’den aldığı fondaki aslan payını kaybedeceğini belirtti.

MoneyGram’ın geçtiğimiz günlerde de Ripple ile ortaklığını askıya almasından ötürü maddi zorluk yaşadığı iddia edilmişti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x