Yükleniyor...

Gryfyn, 7,5 Milyon Dolar Fon Topladı

Animoca Brands ve Hex Trust’ın ortak cüzdan girişimi olan Gryfyn 7,5 milyon dolar fon topladı.

gryfyn1

Animoca Brands ve Hex Trust’ın ortak cüzdan girişimi olan Gryfyn 7,5 milyon dolar fon topladı. 

Gryfyn, Liberty City Ventures, Leadblock Partners, Mind Fund ve GameFi Ventures gibi yatırımcıların katıldığı finansman turunda 7,5 milyon dolar topladı. Animoca Brands ve Hex Trust ortaklığında çıkarılan Gryfyn’in yeni CEO’su ise Animoca Brands’in eş-COO’su Arnoldo Concepcion oldu. 

MotoGP ile Ortaklık Kuruldu

Web3 yatırım devi Animoca Brands ve dijital varlık saklama kuruluşu Hex Trust, ortak bir girişimle saklama cüzdanı çözümü olan Gryfyn’i başlattı. 

Şirketten yapılan açıklamada, cüzdanın Hex Trust’ın altyapısı üzerine inşa edildiği ve banka sınıfı güvenliğe sahip NFT merkezli, çok zincirli bir çözüm olacağı belirtildi. 

Animoca Brands’in yönetim kurulu başkanı ve kurucu ortağı Yat Siu ise şu ifadeleri kullandı: “Gryfyn, gerçek dijital sahipliğin nihayet mümkün olduğu metaverse’de ve üst düzey ürünlerde yüksek kaliteli kullanıcı deneyimleri sağlayarak kitlesel benimsenmeyi sağlama çabalarımızın bir parçasıdır.” 

Siu, konuşmasının devamında ise kullanıcıların verilerinin her zaman korunmasını istediklerini ve bunun yalnızca Gryfyn gibi bir hizmetle sağlanabileceğini belirtti. 

Gryfyn, Kasım 2022’de Hong Kong fintech haftasında lansmanını gerçekleştirmişti. Girişim, gizlilik içindeyken MotoGP ile bir ortaklık anlaşması yapmayı bile başardı. 

Konu hakkında yorum yapan Hex Trust CEO’su ve kurucu ortağı Alessio Quaglini: “Önümüzdeki birkaç ay içinde gerçekleştireceğimiz ortaklıkların sayısının artmasıyla birlikte proje daha önemli bir hale gelecek” ifadelerini kullandı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x