Yükleniyor...

Güney Kore ICO Toplantısını İptal Etti

Uzun süredir kripto para dünyası Güney Kore'den gelecek olan habere odaklanmış durumda.

güney kore den ico karari

Uzun süredir kripto para dünyası Güney Kore’den gelecek olan habere odaklanmış durumda. Güney Kore piyasa düzenleyicisi başkanı, ilk para teklifi (ICO) toplantılarını yasakladı.

Başkan Choi Jong-ku, yaptığı toplantıda milletvekillerine, ilk para teklifleri yoluyla para toplama toplantılarını kısmen de olsa durduğunu açıkladı. Ülkede bazı milletvekilleri ICO’ların yasallaştırılmasına olumlu yaklaşıyor. Yetkili ise taleplerin farkında olduklarını fakat hala daha şüphelerinin bulunduğunu açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Toplantıda Jong-ku şu açıklamayı yaptı: “Birçok kişi ICO’lara izin verilmesi yönünde çağrıda bulunuyor. Halkımızı ve yatırımcıları korumak zorundayız. Kripto paralar ile ilgili hala daha şüphelerimiz bulunuyor.”

Çin’in yasaklama kararı sonrası Güney Kore’de bu kararı takip etmiş ve Eylül 2017’de tüm ICO’ları yasaklamıştı. Finansal otoriteler yasağı iptal etmek için ve kripto paraları yasallaştırmak için meclise gelen kararı gözden geçiriyor.

Güney Kore Ulusal Meclisi, yasağı kaldırmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Bazı milletvekilleri ise bu konuda ısrarcı.

Geçen aylarda ise Kore’nin Jeju adasının valisi Won Hee-ryong, kendi adasını kripto para birimleri için özel bölge ilan edeceğini açıklamıştı. Vali’nin önerisi maliye bakanı ve ekonomi başkan yardımcısı tarafından ise hala daha değerlendirme sürecinde.

Eğer bu karar geçerse ICO’lar yasal hale gelecek. Vali bu karar ile birlikte adayı finans merkezi haline getirmeyi hedefliyor.

Coinkolik Yorumu

Güney Kore finansal noktada iyi bir ülke. Bu yüzden ICO’ların yatırımlarından çok mevcut yatırımcılarını korumak ülke açısından çok daha önemli. Bu yüzden hükümet işi ağırdan alıyor ve tüm önlemleri almaya çalışıyor. Muhtemelen bu karar 2019’un ortalarına kadar geçmeyecektir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x