Yükleniyor...

Güney Kore Kripto Paraları Vergilendirmeye Hazırlanıyor

Bazı ülkeler kripto paraları yasaklamayı tercih ederken paranın geleceğine kucak açan Güney Kore, kripto paraları vergilendirmeye ve ICO'lara dönük düzenlemeler yapma hazırlığında.

Güney Kore Kripto Para Vergi

Bazı ülkeler kripto paraları yasaklamayı tercih ederken paranın geleceğine kucak açan Güney Kore, kripto paraları vergilendirmeye ve ICO’lara dönük düzenlemeler yapma hazırlığında.

The Korea Times’ın haberine göre, Güney Kore Maliye Bakanlığı, kripto paralara yönelik yeni düzenlemeleri uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Habere göre, kripto paralar vergilendirilmeye başlanacak ve ICO’lara ilişkin yasal düzenlemeler yapılacak.

Güney Kore Maliye ve Ekonomi Bakanı Hong Nam-ki, kripto paralara ilişkin yeni bir vergilendirme planını kamuoyu ile paylaştı. Vergilendirme planının sektöredeki küresel vergilendirme trendlerinin dikkate alınarak şekillendirildiği belirtiliyor.

Bakan, ülkedeki ICO yasağına değinerek yetkililere bir alternatif sunuyor. Kripto para sektörüne yönelik yeni bir bakış açısının şekillendirileceğini söyleyen bakan, belirli değişkenlerin göz önünde bulundurulmasıyla bunun mümkün olabileceğini işaret ediyor. Nam-ki’nin üstünde durduğu değişkenler arasında uluslararası trendler, piyasa durumu ve yatırımcı koruma konuları yer alıyor.

Hong Nam-ki, “Uzmanların görüşlerini aldıklarını ve mali düzenleyicilerinin yaptığı piyasa araştırmalarının sonuçlarını değerlendirdikten sonra ICO’lar için politika düzenlemesini yapacağız.” diyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x