Yükleniyor...

Günlük Kazılan Bitcoin Miktarı Olması Gerekenin Üzerinde

Bu yıl, Bitcoin ağı beklenenden daha hızlı çalışıyor, bu da günlük bazda önemli ölçüde daha fazla Bitcoin'in kazılmasına neden oluyor.

Günlük Kazılan Bitcoin Miktarı Olması Gerekenin Üzerinde

Bu yıl, Bitcoin ağı beklenenden daha hızlı çalışıyor, bu da günlük bazda önemli ölçüde daha fazla Bitcoin’in kazılmasına neden oluyor.

Normal şartlarda günlük 144 bloğun üretilmesi gerekirken son bir yılda günlük ortalama 147,64 blok üretilmiş. Bu, günlük yaklaşık fazladan 4 bloğun üretilmesi anlamına geliyor ki blok başı ödül miktarının 12.5 BTC olduğu göz önüne alındığında günlük fazladan 50 Bitcoin kazılıyor denilebilir. Yani yıllık fazladan kazılan Bitcoin miktarı ise 18.250 BTC ve bu miktar şu anki fiyat üzerinden 131.7 milyon dolara karşılık geliyor.

Günlük Bitcoin Kazımı

Bitcoin madencilik havuzu olan BTC.com’un sağladığı verilere göre, 52.560 bloğun üretilmesi planlanan son 365 günde 53.889 blok üretildi. Bu fazladan 1.500 bloğun üretilmesi veya yaklaşık 20.000 BTC’nin kazılması anlamına geliyor.

Bitcoin Hashrate

Son zamanlarda Bitcoin ağı normalden daha yavaş çalışıyor ancak yıl boyunca genel olarak hashrate yükseldi ve bunun sonucunda ağ genel olarak daha hızlı çalıştı. Hashrate, fiyatın düşmesiyle birlikte yüksek oranda dalgalanıyor ancak fiyattaki düşüşün sebelerinden biri enflasyonun olması gerekenden daha yüksek olması olabilir. Yarılanma ile bu yeni arz yüzde 50 oranında düşecek ve ağ olması gerekenden daha hızlı çalıştığından dolayı yarılanma etkinliği 20 Mayıs 2020’den önce gerçekleşebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner