Yükleniyor...

Günün öne çıkan kripto paraları hangileri oldu? 2 Aralık 2023

Bitcoin'in (BTC) 39 bin dolara adım adım yürüdüğü haftanın ardından, günün dikkat çeken kripto para birimleri hangileri oldu?

düşüş ve yükseliş grafik

Bitcoin’in (BTC) 39 bin dolara adım adım yürüdüğü haftanın ardından, günün dikkat çeken kripto para birimleri hangileri oldu?

Lider kripto para birimi BTC, geçtiğimiz haftayı oldukça hareketli geçirdi. BTC, haftanın başında 38 bin doları aşmak için yoğun efor harcadı. Git gellerin yüksek olduğu hafta başında, BTC’nin volatilitesi altcoin’leri etkiledi. Altcoin’lerde para çıkışları görüldü ve düşüş senaryoları ortaya çıktı.

BTC, haftanın ortalarında toparlanma belirtileri gösterdi. Geçtiğimiz gün ise BTC fiyatının ilginç bir yükseliş yaşadığı görüldü. BTC, geçtiğimiz gün 38 bin 999 dolara kadar yükseldi ve bu noktadan red yedi. Geri çekilen BTC, günü 38 bin 700 dolar civarında geçiriyor.

Tüm bu piyasa koşulları ışığında, günün dikkat çeken kripto para birimleri hangileri oldu?

Kazananlar listesi

En çok yükselen coin’ler listesinde son 24 saatte yüzde 22,22 artış gösteren Terra Classic (LUNC) zirveye oturdu. Yüzde 21,16’lık artışla Beam (BEAM) ikinci sırada, yüzde 11,90’lık artışla Stacks (STX) üçüncü sırada, yüzde 11,06’lık artışla IOTA (IOTA) dördüncü sırada ve son olarak yüzde 11,10’luk artışla ORDI (ORDI) beşinci sırada yer aldı.

günün yükselenleri 2 aralık

Kaybedenler listesi

En çok düşen coin’ler listesinin ilk sırasında Blur (BLUR) yer aldı. BLUR, son 24 saatte yüzde 2,40 düşerek zirveye yerleşti. Ardından, Optimism (OP) geldi. OP son 24 saatte yüzde 1,29 oranında değer kaybetti. Kripto piyasasındaki yükseliş ile birlikte düşüş yaşayan coin’ler azalmış durumda. Piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında yer alan Oasis Network (ROSE) yüzde 0,88 oranında düşüş yaşadı. Diğer taraftan KuCoin Token (KCS) ve Maker (MKR) de yüzde 1’e yakın düşüş ile kaybedenler listesine dahil oldu.

günün kaybedenleri 2 aralık

Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x