Yükleniyor...

Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları (31 Ağustos – 6 Eylül)

Piyasa değeri bakımından ilk 25'de yer alan kripto paraların haftalık kazancını ve kaybını incelediğimiz "Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları" serimizin bu haftası oldukça can sıkıcı diyebiliriz.

otomatik taslak 2

Piyasa değeri bakımından ilk 25’de yer alan kripto paraların haftalık kazancını ve kaybını incelediğimiz “Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Paraları” serimizin bu haftası oldukça can sıkıcı diyebiliriz.

Bu hafta Bitcoin’de (BTC) yaşanan sert düşüşler ile birlikte altcoin’ler de ağır darbe aldı. Lider kripto para haftayı %11.67 değer kaybı ile kapatırken, en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum (ETH) ise %14.88 değer kaybı yaşadı.

Yatırımcısının yüzünü güldüren ve en çok kazandıran kripto para ise Advanced Internet Blocks (AIB) oldu. AIB, bu hafta %274.22’lik kazanç elde ederek, mevcut piyasada iyi bir performans gösterdi.

İlk 25’de yer alan kripto paralar arasında bu hafta yükselişte olan bir diğer kripto para ise TRON (TRX) oldu. TRX uzun süredir bu tarz bir yükseliş yaşamamıştı. Haftayı %17.85 değer kazancı ile kapatan TRX, yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı.

Haftanın en çok kaybedeni ise, geçtiğimiz haftalarda iyi performans gösteren Chainlink (LINK) oldu. LINK, haftayı %30.40 kayıp ile kapatırken, yatırımcısının son zamanlarda elde ettiği gelirleri de silmiş oldu. Ancak LINK’in sadık yatırımcısı, kripto paranının kısa süre içerisinde tekrardan yükseleceğine inanıyor.

İlk 25’de yer alan diğer altcoin’ler ise haftayı zararla kapattı. Yaklaşan ABD seçimlerinin piyasalar üzerinde oluşturduğu baskı, pandeminin etkisi ve satıcıların yoğun baskısı sebebi ile Bitcoin’de yaşanan düşüş maalesef tüm piyasayı derinden etkiledi. Bitcoin’in tekrardan belli bir fiyat aralığında konsolide olması, altcoin’ler için bir fırsat yaratacaktır. Hepimizin bildiği üzere, piyasalar Bitcoin’in ani iniş ve çıkışlarından oldukça etkileniyor. Bu sebepten dolayı altcoin sezonunun bir süre daha devam etmesi için Bitcoin’in bir süreliğine konsolide olması gerekiyor.

Piyasa değeri bakımından ilk 25’de yer alan kripto paraların haftalık değişimlerini aşağıdaki tablodan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

haftanin en cok kazandiran kripto paralari 31 agustos 6 eylul


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x