Yükleniyor...

Haftanın En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri! 4 Aralık 2022

CoinGecko verilerine göre Top 100 içerisinde yer alan ve bu hafta en çok yükselen kripto para birimleri hangileri oldu?

Haftanin En Cok Yukselen Kripto Para Birimleri 4 Aralik 2022

CoinGecko verilerine göre Top 100 içerisinde yer alan ve bu hafta en çok yükselen kripto para birimleri hangileri oldu?

FTX krizinin beraberinde getirdiği hareketlilik piyasadaki varlığını koruyor. Kriz etkilerinin yayılması ve yeni güncellemelerin yapılmasıyla bazı kripto para birimleri ön plana çıkıyor.

Haftanın Top 100 İçerisinde En Çok Yükselen Kripto Para Birimleri

1- Celo (CELO)

celo fiyat grafigi 4 aralik 2022

Mobil odaklı blockchain Celo, geçtiğimiz hafta Ethereum yazılım firması olan ConsenSys ile ortaklığını duyurdu. O tarihlerde bir yükseliş yakalayan CELO, başarısını bu hafta yüzde 34,5’lik büyümeyle sürdürdü. Güncel fiyatı 0,70 dolar seviyesinde.

2- Fantom (FTM)

fantom ftm fiyat grafigi 4 aralik 2022

Fantom geliştiricileri, protokolün mevcut FTM token yakma oranının yüzde 20’den yüzde 5’e düşürülmesine sıcak bakıyor. Ayrıca, dApp geliştiricileri için gaz ücretleriyle ilgili ortak bir paydaya varmak istiyor. Dikkatleri üzerine çeken FTM, bu hafta içerisinde yüzde 30 büyüdü ve fiyatı 0,24 dolar.

3- GMX (GMX)

gmx fiyat grafigi 4 aralik 2022

FTX krizinin ardından merkeziyetsiz borsalara geçiş arttı. GMX de bunlardan birisi ve daha iyi performans göstermesi gibi nedenlerle kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. En yakın rakiplerinin önüne geçmeyi başaran GMX’in bu hafta kaydettiği büyüme yüzde 22,6 oldu. Güncel fiyatı 54,59 dolar.

4- Trust Wallet (TWT)

twt fiyat grafigi 4 aralik 2022

Likidite krizinden sonra yaşanan güven problemleri TWT için yükselişin kapılarını aralıyor. Kripto para cüzdanı platformu Trust Wallet, bu hafta yüzde 22,9’luk bir büyüme gösterdi ve fiyatı 2,49 dolara yükseldi.

5- Rocket Pool (RPL)

rocket pool rpl fiyat grafigi 4 aralik 2022

Coinbase’in RPL’yi yol haritasına eklediğiyle ilgili bir paylaşım yapmasının ardından tokunda hareketlilik yaşandı. Hafta içerisinde ralliye başlayan RPL, 20,98 dolara kadar yükseldi. Gösterdiği toplam yüzde 19,8’lik büyümeyle birlikte güncel fiyatı 20,27 dolar seviyesinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner