Yükleniyor...

Haftanın En Çok Yükselen Üç Kripto Para Birimi!

Son haftalarda yaşanan yükselişler ile birlikte birçok altcoin uçuşa geçti, bu hafta en çok yükseliş gösteren üç altcoin hangileri?

yükseliş

Son haftalarda yaşanan yükselişler ile birlikte birçok altcoin uçuşa geçti, bu hafta en çok yükseliş gösteren üç altcoin hangileri?

Kripto para piyasasının son zamanlarında özellikle Çin’den gelen olumlu haberler ile birlikte ciddi fiyatlamalar görülmüştü. Bitcoin (BTC), 25.000 dolar seviyesini 4 kez test ederek hem kripto piyasasına hem altcoin’lerin tarafına güven vermişti. BTC’nin yükselen trendi devam ediyor, bu yükselen trend üzerinde tutunan BTC, altcoin’ler için yükseliş zemini hazırlayıp birçok altcoin’in sert fiyatlamasını sağladı.

Haftanın En İyi Performans Gösteren Üç Altcoin’i

1- Stacks (STX)

Stacks, Bitcoin’in potansiyelini akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) aracılığıyla artırmayı amaçlayan bir katman-1 çözümüdür. Proje, yatırımcılara Bitcoin ağı üzerinde finansal sistem oluşturma gibi çeşitli hizmetler verir. “Bitcoin üzerine kurulmuş daha iyi bir internet” mottosuyla yola çıkan projenin yerel kripto para birimi STX coin’dir. Ağ, yeni dijital varlık kaydı, akıllı sözleşmelerin işlenmesini hızlandırma ve işlemleri işleme için bu kripto parayı kullanır.

2- Ankr (ANKR)

Ankr (ANKR), dApp’ler oluşturarak, düğümleri barındırarak veya staking yaparak blok zinciri ekosistemlerinde verimliliği artırmayı amaçlayan bir Web3 altyapısı ve zincirler arası staking DeFi platformu olan, Ethereum alt yapılı bir token projesidir. Ankr, dağıtık defter teknolojisine dayalı, merkezi olmayan, daha özel ve kullanıcılar için güvenli uygulamalar, protokoller ve sistemler ile yeni bir internet vizyonuna dayalı olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir.

Ekran Resmi 2023 02 26 10.57.05

3- Conflux (CFX)

Conflux ağı, Asya ve Batı toplulukları ve ekonomileri arasında köprü kuran halka açık bir blok zinciridir. Conflux protokolü, Ethereum gibi mevcut ağlara göre ölçekleme yeteneklerini geliştirmek için TreeGraph olarak bilinen bir fikir birliği protokolüne sahiptir. EVM uyumlu olan Conflux platformunun yerel kripto para birimi CFX coindir. Bu proje, uygulama katmanının Solidity’de yazılan akıllı sözleşmeleri desteklemesinin yanı sıra kullanıcılara eşsiz bir ölçeklenebilirlik sağlar.

Ekran Resmi 2023 02 26 10.57.11

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner