Anasayfa Bitcoin (BTC) Halving Sonrası Bitcoin Maliyeti Ne Olacak?

Halving Sonrası Bitcoin Maliyeti Ne Olacak?

ABONE OL:google-news

Blockchain analitik şirketi Tradeblock, halving sonrası madencilik maliyetinin Bitcoin (BTC) başına 12.5 dolar olacağını tahmin etti. Şirket yaklaşan BTC halving hakkında bir rapor yayınladı. BTC’nin blok ödülünün mayıs ayında yarıya indirilmesi bekleniyor ve Tradeblock’un raporu, BTC’de madencilik maliyetinin halving’den sonra 12.5 doların üzerinde olacağını tahmin ediyor.

Bitcoin Fiyatının Artması Gerekiyor

2020’nin en önemli etkinliklerinden birisi geliyor ve bu konuyla ilgili birçok tartışma kripto destekçilerini ilgilendiriyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin 12 Mayıs 2020’de halving yaşayacak. Yarılanma sonrasında blok ödülü 12.5 BTC’den, 6.25 BTC’ye inecek. Elbette, Bitcoin ödülünün yarıya indirilmesi, fiyatın yarıya indirilmeden önce yükselip yükselmeyeceğine ve olaydan sonra madenciliğin karlı olup olmayacağına dair yoğun spekülasyonlara yol açtı. Sosyal medya platformlarında ve kripto odaklı forumlarda, bireyler konuyu düzenli olarak tartışıyorlar. Ayrıca, konuyla ilgili çeşitli çalışmalar yapıldı ve Tradeblock kısa süre önce firmanın yaklaşmakta olan BTC ödülünün yarıya indirilmesi ve tahmini yarıya indirilme maliyeti hakkındaki düşüncelerini yayınladı.

Maliyeti 12.525 Dolar Olmalı

Tradeblock, halving sonrası maliyetin yaklaşık 12.525 dolar olması gerektiğini vurguladı. Tradeblock tarafından ifade edilen bu rakam şimdiki maliyetin (6.85 dolar) iki katı kadar.

Bitcoin halving sonrası maliyet

BU YAZI DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Rager: Bitcoin Yine 6 Bin Doların Altına Düşebilir

Tradeblock, halving sonrasında tek bir Bitcoin için brüt maliyetin yaklaşık 15.062 dolar olması gerektiğini vurguladı. Bununla birlikte, hash rate’in nispeten aynı kaldığı varsayımıyla bu rakam Bitcoin başına 12.525 dolara düşecektir. Tradeblock bununla beraber bazı kripto madencilik şirketlerinin elektrik maliyetini de daha iyi bir planlama ile indirebildiğini de göz ardı etmiyor.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

825BeğenenlerBeğen
276TakipçilerTakip Et
13,078TakipçilerTakip Et
72AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar