Yükleniyor...

Halving Sonrası Bitcoin Maliyeti Ne Olacak?

Blockchain analitik şirketi Tradeblock, halving sonrası madencilik maliyetinin Bitcoin (BTC) başına 12.

bitcoin madenciliği halving

Blockchain analitik şirketi Tradeblock, halving sonrası madencilik maliyetinin Bitcoin (BTC) başına 12.5 dolar olacağını tahmin etti. Şirket yaklaşan BTC halving hakkında bir rapor yayınladı. BTC’nin blok ödülünün mayıs ayında yarıya indirilmesi bekleniyor ve Tradeblock’un raporu, BTC’de madencilik maliyetinin halving’den sonra 12.5 doların üzerinde olacağını tahmin ediyor.

Bitcoin Fiyatının Artması Gerekiyor

2020’nin en önemli etkinliklerinden birisi geliyor ve bu konuyla ilgili birçok tartışma kripto destekçilerini ilgilendiriyor. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin 12 Mayıs 2020’de halving yaşayacak. Yarılanma sonrasında blok ödülü 12.5 BTC’den, 6.25 BTC’ye inecek. Elbette, Bitcoin ödülünün yarıya indirilmesi, fiyatın yarıya indirilmeden önce yükselip yükselmeyeceğine ve olaydan sonra madenciliğin karlı olup olmayacağına dair yoğun spekülasyonlara yol açtı. Sosyal medya platformlarında ve kripto odaklı forumlarda, bireyler konuyu düzenli olarak tartışıyorlar. Ayrıca, konuyla ilgili çeşitli çalışmalar yapıldı ve Tradeblock kısa süre önce firmanın yaklaşmakta olan BTC ödülünün yarıya indirilmesi ve tahmini yarıya indirilme maliyeti hakkındaki düşüncelerini yayınladı.

Maliyeti 12.525 Dolar Olmalı

Tradeblock, halving sonrası maliyetin yaklaşık 12.525 dolar olması gerektiğini vurguladı. Tradeblock tarafından ifade edilen bu rakam şimdiki maliyetin (6.85 dolar) iki katı kadar.

Bitcoin halving sonrası maliyet

Tradeblock, halving sonrasında tek bir Bitcoin için brüt maliyetin yaklaşık 15.062 dolar olması gerektiğini vurguladı. Bununla birlikte, hash rate’in nispeten aynı kaldığı varsayımıyla bu rakam Bitcoin başına 12.525 dolara düşecektir. Tradeblock bununla beraber bazı kripto madencilik şirketlerinin elektrik maliyetini de daha iyi bir planlama ile indirebildiğini de göz ardı etmiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner