Hong Kong, 2024 Yılına Kadar Stablecoin’leri Düzenlemeyi Planlıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong, 2024 Yılına Kadar Stablecoin’leri Düzenlemeyi Planlıyor

Yerel medyaya göre Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), 2024’ün sonuna kadar stablecoin’ler ile ilgili düzenleyici bir çerçeve sunmayı hedefliyor.

hong kong bayragi

Yerel medyaya göre Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), 2024’ün sonuna kadar stablecoin’ler ile ilgili düzenleyici bir çerçeve sunmayı hedefliyor. 

Hong Kong yerel medyasına göre, Finansal Hizmetler ve Hazine Müsteşarı Joseph Chan Ho-lim, stablecoin’ler ile ilgili halktan yorum alma sürecinde olduklarını ve 2024 yılının sonuna kadar düzenleyici bir çerçeve sunmayı amaçladıklarını söyledi. ABD hükümeti, FTX’in iflasının ardından kripto endüstrisine karşı tutumunu sertleştirirken, Çin’deki kripto topluluğu Hong Kong’un yeni ortaya çıkan varlık sınıfına ilişkin artan politika netliğini müjdelemeye devam ediyor. 

HKMA, Bir Süredir Düzenlemeler Üzerinde Çalışıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1 Haziran’da Hong Kong, borsaların şehirde faaliyet göstermek için lisans alması gereken yeni bir kripto düzenleme yapısını resmen yürürlüğe koydu. Yeni çerçeve kapsamında, lisanslı borsalar perakende yatırımcıların Ethereum ve Bitcoin gibi belirli büyük kripto para birimlerini alıp satmasına izin verebilecek. 

HKMA, 2022 boyunca şehrin kendi kripto düzenlemeleri üzerinde çalışırken, özellikle Finansal İstikrar Kurulu’nun stablecoin’ler ile ilgili düzenleyici standartlar ve tavsiyeler geliştirmesine de katılım sağladı. FSB, küresel finansal sistemi izleyen ve tavsiyelerde bulunan uluslararası bir yapıdır ve Web3 alanında, küresel kripto kurallarının belirlenmesinde fiili lider olarak tanımlanmıştır. 

HKMA ve FSB arasında gerçekleştirilen müzakere belgelerinde önerilen kurallar elbette değişebilir, ancak belgeler şehrin stablecoin düzenlemesi konusundaki duruşuna ışık tutuyor. HKMA, yakın finansal istikrar riskleri oluşturma olasılıkları daha yüksek olduğu için fiat para birimlerine sabitlenmiş stablecoin’leri düzenleyerek başlamayı önerdi. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x