Son Dakika! ABD Yıllık Enflasyon Verisi Açıklandı! Mayıs 2023
Yükleniyor...

Son Dakika! ABD Yıllık Enflasyon Verisi Açıklandı! Mayıs 2023

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD), yıllık enflasyon oranı yüzde 4,0 ve aylık enflasyon oranı yüzde 0,1 olarak açıklandı.

ABD enflasyon aciklandi

Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD), yıllık enflasyon oranı yüzde 4,0 ve aylık enflasyon oranı yüzde 0,1 olarak açıklandı.

Kripto piyasası üzerindeki etkisiyle son bir haftadır gündemden düşmeyen ABD, ülkedeki enflasyon oranlarını düşürmek için yoğun bir çaba içerisinde. Bu kapsamda ABD, uzun süredir faiz artışını sürdürüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ancak ABD’de çok sık konuşulan ekonomik durumlar, faiz artışı konusunda da yeni söylentileri ortaya çıkarttı. Birçok analist, ABD’nin faiz artışında yavaşlayacağını düşünüyor. ABD, geçtiğimiz ayın başında 25 baz puanlık bir faiz artışına gitmişti.

Faiz kararının hemen ardından gelen enflasyon verilerine göre, ABD’de 2023Nisan yıllık enflasyonun yüzde 4,0 seviyesinde olduğu açıklandı.

ABD Nisan 2023 Enflasyon Verileri

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), kripto yatırımcılarının yakından takip ettiği 2023 Mayıs enflasyon oranlarını açıkladı. ABD’de Mayıs ayının yıllık enflasyonu yüzde 4,0 seviyesinde olurken, aylık enflasyon oranı yüzde 0,1 oldu.

ABD’de Mayıs ayına yönelik enflasyon beklentisi yüzde 4,1 oranında şekillenmişti. Piyasalar, ABD’de enflasyonun düşeceğini ve sonrasındaki faiz kararının buna göre belirleneceğini düşünüyor. Enflasyonun önceki aylardaki durumuna bakıldığında, Nisan ayında yüzde 4,9 ve Mart ayında yüzde 5,0 seviyeleri ortaya çıkmıştı.

ABD’deki yeni enflasyon oranları, beklentilerin de altında gelerek pozitif bir görünüm sergiledi. Bitcoin enflasyon oranlarının açıklandığı an itibariyle 100 dolarlık bir artış yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x