Hong Kong ve BAE'den Ortak Kripto Hamlesi • Coinkolik
Yükleniyor...

Hong Kong ve BAE’den Ortak Kripto Hamlesi

Hong Kong ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkez bankaları, kripto düzenlemeleri ve finansal teknoloji konusunda ortak hareket etmeyi planlıyor.

kripto bae hkma

Hong Kong ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkez bankaları, kripto düzenlemeleri ve finansal teknoloji konusunda ortak hareket etmeyi planlıyor.

Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası (CBUAE) ile bir araya gelerek kripto ve fintech konusu üzerine görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmelerin neticesinde, iki merkez bankası sanal varlık düzenlemeleri ve geliştirmeleri için birlikte hareket etmeyi kabul etti.

Hong Kong ve BAE’den Kripto Adımı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün, Hong Kong ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) merkez bankalarının yetkilileri bir araya geldi. Yapılan görüşmelerde, kripto düzenlemelerinde birlikteliğin güçlendirilmesi kararlaştırıldı.

İki merkez bankası, kripto ve sanal varlık düzenlemelerinin yanı sıra, fintech ve finansal teknoloji konusunu da ele aldı. Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası (CBUAE) Başkanı Khaled Mohamed Balama, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA) ile yürütülen ilişkilerin uzun vadeli olacağını aktardı.

HKMA yöneticisi Eddie Yue, bu birlikteliğin her iki bölgeye de ekonomik fayda sağlayacağını söyledi. Görüşmelerin ardından merkez bankaları, Hong Kong ve BAE‘de yer alan bankalara seminer gerçekleştirdi. Seminerde, sınır ötesi işlemler, iki ülke arasındaki finansal birliktelik ve ticaret kolaylığı konuşuldu.

Ayrıca Hong Kong‘un hazine yöneticisi Christopher Hui, farklı bir röportajda kripto paraların kalıcı olacağını söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x