HSBC, Bitcoin Stajyerleri Arıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

HSBC, Bitcoin Stajyerleri Arıyor

Uluslararası bankacılık ve finans kurumu HSBC, yeni dönemdeki stajyer alımlarında Bitcoin ve kriptoparalar ile ilgili bir açıklama sundu.

Uluslararası bankacılık ve finans kurumu HSBC, yeni dönemdeki stajyer alımlarında Bitcoin ve kriptoparalar ile ilgili bir açıklama sundu. HSBC, staj alımında Bitcoin’in avantajları ile ilgili bir yazı hazırlanmasını şart koşmuş. GapJumpers -çalışan alımlarında test yapabileceğiniz- sitesinde yer alan ilanda (İngiltere, Londra) konuyla ilgili olarak HSBC şu açıklamada bulunmuş:

“HSBC uluslararası bankacılıkta lider konumdaki kuruluşlardan biridir. Teknoloji, bankacılık dünyasında bu dönemlerde büyük rol oynamaktadır. Mobil cihazların, Bitcoin’in, kriptopara birimlerinin, İnternet’e erişimin gelmesiyle birlikte, bankacılık sistemi her gün değişmekte.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in HSBC’ye sağlayacağı faydalar üzerine bir yazı hazırlayınız. Yazıda Bitcoin ile ilgili karşı ya da olumlu görüşlerde bulununuz ve kaynaklarınızı belirtiniz.”

Bitcoin hakkında bilgi sahibi olan ve şirketin ileriki dönemlerde bu konu ile ilgili çalışmalarına katkı sağlayabilecek stajyerler, elbette HSBC’nin işine yarayacaktır. Bu gelişmeden sonra HSBC’nin Bitcoin’i hizmetlerine entegre edip etmeyeceği sorusu da aklımıza gelmekte tabiki.

Bankacılık sektöründe Bitcoin ile ilgilenen tek kurum HSBC ile sınırlı kalmıyor. Daha önce de Citi, Bitcoin ile ilgili geniş bir rapor hazırlamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x