Yükleniyor...

İlk Kripto Para Bankası Yakında Hizmet Vermeye Başlayacak

Eski Starling Bank kurucu ortağı ve teknoloji direktörü Mark Hipperson tarafından kurulan kripto para bankası Ziglu yakında hizmet vermeye başlayabilir.

Kripto Para Bankası Ziglu

Eski Starling Bank kurucu ortağı ve teknoloji direktörü Mark Hipperson tarafından kurulan kripto para bankası Ziglu yakında hizmet vermeye başlayabilir. Ziglu’nun hem fiat hem de kripto para işlemleri sunması, geleneksel banka hesapları ile kripto para borsası hizmetlerini bir arada sunması söz konusu.

Eylül 2018 yılında Hipperson’un kurduğu Ziglu’nun halka açılışının bu ayın sonlarına doğru yapılması için hazırlık. Kripto para bankasının uygulaması ise şu an beta sürümde kullanılabiliyor.

Bankanın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Londra merkezli Ziglu, en iyi bankalar ile kripto para borsalarının özelliklerini bir araya getirerek “tek bir gerçek hesap” oluşturmayı hedefliyor. Kullanıcılar bu hesap üzerinden fiat ve kripto para satın alabilecek, satabilecek ve saklayabilecekler. Banka ayrıca fonları harcamak için de bir MasterCard debit kartı sunacak. Ziglu şu an İngiltere Mali Davranış Otoritesi’nden e-para lisansı almak için uğraşıyor.

Gelen haberlere göre bankanın çok hızlı bir genişleme planı bulunuyor. Hipperson, Ziglu’nun 2020 yılında 1 milyar işlem hacmi hedefine ulaşmasını amaçlıyor. Ziglu kurucusu kripto bankasının ABD’de pazarına açılması için de planlar yapıyor. ABD’ye uzanma planları için tarih olarak ise bu yılın dördüncü çeyreği işaret ediliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x