Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Kripto Para Haberleri IMF Genel Müdürü: 1929 Dünya Ekonomik Bunalımı'nı Geride Bırakacak Resesyon Kapıda!

IMF Genel Müdürü: 1929 Dünya Ekonomik Bunalımı’nı Geride Bırakacak Resesyon Kapıda!

ABONE OL:google-news

IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, son zamanlarda dünya ekonomisinin geleceği konusundaki derin kaygılarını paylaştı. Ekonomik büyümenin 2020’de “keskin negatif” olacağını ifade eden Georgieva, 1930’lardan bu yana yaşanan en kötü krizin kapıda olduğunu söyledi.

Georgieva, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs salgının sosyal ve ekonomik etkileri konusunda kasvetli bir tablo çizdi. Her ne kadar hükümetler dünya genelinde toplamda 8 trilyon dolarlık mali teşviğe gitmiş olsa da Georgieva’a göre bu yıkımı önlemek için yeterli değil.

IMF Genel Müdürü yaptığı açıklamada, “Bu yıl 170’den fazla ülkenin kişi başına gelir artışı negatif olacağını tahmin ediyoruz” sözleriyle sadece üç ay önce IMF’ye üye ülkelerin 160’ının pozitif büyüme yaşamasının beklentisinin değiştiğine vurgu yapmış oldu.

Öte yandan bozulan ekonomilerdeki iyileşme pandeminin gerçekte ne zaman biteceğine bağlı. Eğer 2020’nin ikinci yarısında pandeminin yayılması durursa o zaman iyileşme 2021 yılını bulacak. Georgieva, pandeminin süresi de dahil olmak üzere birçok değişken faktöre bağlı olarak durumun kötüleşebileceğini düşünüyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar