Yükleniyor...

İnternet Girişimcisi ve Yatırımcısı Chris Dixon’ a Göre Bitcoin $100.000 Olacak

Bitcoin 2013 yılının ortalarında etkili bir çıkış yakalamasına rağmen, bu çıkış grafiğini 2013 sonlarına ve 2014'ün başlarına doğru sürdüremedi.

Bitcoin 2013 yılının ortalarında etkili bir çıkış yakalamasına rağmen, bu çıkış grafiğini 2013 sonlarına ve 2014’ün başlarına doğru sürdüremedi.

Bitcoin, haftalardır iyi bir yükseliş grafiği gösterememesine rağmen, büyük bir çoğunluk Bitcoin değerinin 1.000 doları aşacağını ve daha sonra da yükselişini sürdüreceğini düşünüyor.

Silikon Vadisi girişimcisi ve yatırımcısı Chris Dixon ve ortağı Andreessen HorowitzBitcoin’ in $100.000 değerine ulaşabileceğine inanıyorlar. Fakat Bitcoin’in bu değere ulaşabilmesi için piyasalara adaptasyonunu tam olarak tamamlaması gerekiyor. Dixon’a göre Bitcoin, çevrimiçi para transferleri ve işlemlerde bir numaralı konuma gelirse, $100.000 değerini de aşabilecek gibi gözüküyor.

chrisdixon-bitcoin-bloomberg-ubj-280Tabiki de bu gelişmeler çok yakın bir zamanda olmayacak. Çünkü Bitcoin ekonomisi, hala geliştirilmesi gereken ve diğer ulusal ekonomilerle karşılaştırıldığına hala küçük ölçekli bir ekonomi.

Dixon ayrıca Bitcoin’i, domain isimleriyle karşılaştırarak, 90’lı yıllarda domainlerin pratikte değersiz olduğunu ve kimsenin bir kaç yıl sonra domainlerin milyon dolar değerine ulaşacağını düşünmediğini söylüyor.

Dixon, Wired dergisine verdiği röportajda “1993 yılında, her bir domain isminin 10 milyon dolar değerinde olacağını söylemek oldukça saçma olurdu” diyor.

Dixon, “1990’larda yapılacak en iyi yatırım, Google veya Amazon gibi sitelere değil, domain isimlerine yapılacak yatırımlardır.” diye vurguluyor.

Düzenleme Sorunu

Bitcoin için her şeyin düzgün ilerlemesi için, işletmeler arasında da aktif olarak kullanılmalı ve hükümetlerin de Bitcoin’i güncel yaşamda kullanılması için düzenlemeler yapması gerekmektedir. Bu düzenlemeler ve kullanım alanları gelişmedikçe, Bitcoin’in çıkışını sürdürmesi oldukça zor.

Bazı özgürlükçüler Bitcoin hakkında olumlu görüşlere sahip olsa da, geniş kitlelere sahip milletvekilleri, Bitcoin hakkında olumlu düşünmüyor. Yönetmeliklerin de Bitcoin’e karşı olduğu durumu da ortada. Dixon’un da söylediği gibi; “Büyük çaptaki teknoloji gelişmeleri, bazı politik engellere takılabiliyor.”

Öte yandan, işletme toplulukları Bitcoin’in çıkışını sürdürmesini istiyorsa, insanlar da Bitcoin’i kullanmak istiyorlarsa, politikacılar seçim bölgelerinde ayakta kalabilmek için, Bitcoin’i güncel yaşama adapte edebilmenin bir yolunu bulmak zorundalar.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner