Yükleniyor...
AL / SAT
PrimeXBT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Jack Dorsey, Twitter’ın Libra’ya Katılmayacağını Söyledi

Jack Dorsey, Twitter’ın Libra’ya Katılmayacağını Söyledi

ABONE OL:google-news

Twitter CEO’su Jack Dorsey, şirketin ve popüler sosyal medya ağının hiçbir zaman Facebook’un Libra Birliği’ne katılmayacağını ifade etti. Önemli bir muhabir Alex Weprin’e göre, Jack Dorsey, Facebook’un yapmak istediklerini yapmak için bir şifreleme para birimi başlatmak zorunda olmadığını söyledi. Aynı zamanda Square‘in de CEO’su olan Jack Dorsey, şirketinin Libra Birliği’ne katılmayacağını açıkça belirtti.

Facebook, bu yıl haziran ayında bir şifreleme para birimi ve blok zinciri projesi başlattı. Libra olarak adlandırılan bu projenin asıl amacı, dünya çapında kendilerine erişimi olmayan kullanıcılara finansal çözümler sunmak. Alex Weprin, Twitter‘ın Libra projesine katılıp katılmayacağını sorduğunda Jack Dorsey’in “Hell, no”, “Tabi ki hayır” cevabını verdiğini yazdı.

Libra projesinin ABD doları, euro, Singapur doları, İngiliz sterlini ve Japon Yeni gibi para birimleri ile desteklenmesi bekleniyor. Aynı zamanda, Dorsey, Mark Zuckerberg’in’nin geçen haftaki konuşmasının Amerikan geleneğine dayanıyor gibi göründüğünü söyledi. Jack Dorsey bunun, şirketin genişlemesini ve farklı çözümler denemesine izin vermeyecek bir şey olduğunu ifade etti.

Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Konuştu

Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, Libra’ya dahil olan birkaç şirket, Facebook’un planını bırakmaya ve müşteriler için kendi çözümlerine odaklanmaya karar verdi. Buna ek olarak, Dorsey Twitter’ı nasıl kullandığı ve iPhone’undaki ekran saati özelliğinin sosyal ağ kullanımını günde iki saat ile sınırlandırmasına nasıl izin verdiğinden bahsetti. Dahası, şirket şimdi insanların sunduğu hizmetleri nasıl kullandıklarını anlamaya çalışmak için bir oyun teorisyeni ve davranışsal bir ekonomist tutmaya çalışıyor. Dorsey, Bitcoin hakkında da konuştu. Vanity Fair‘e göre, Dorsey dünyadaki en popüler kripto para birimini şöyle anlattı: “İnternetin neredeyse her yönden gelişmekte olan bir ulus-devlet olduğunu düşünüyorum. Hatta şimdi Bitcoin gibi bir para birimi bile var.”

Dorsey, aynı zamanda, geçen yıl Bitcoin’in sonunda dünyanın tek dijital para birimi olabileceğini söyledi. Daha önce de belirtildiği gibi, Jack Dorsey, Bitcoin ekosistemine katkıda bulunan bir şirket olan Square’in CEO’sudur. Nitekim, firma Nakit Uygulaması adlı bir uygulama aracılığıyla kullanıcılara Bitcoin‘e erişme imkanı sunmaktadır.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe, 1989 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe, mezun olduğundan beri medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi nedeniyle, bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Coinkolik.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar