Yükleniyor...

Japonya Yeniden Kripto ATM’lerine Kavuşuyor

Japonya 2014'te kullanıma açtığı ve 2018'de kapadığı Kripto ATM'leri 4 yıl aradan sonra tekrardan kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Japonya 4 Yil Sonra Kripto ATMyi Geri Getiriyor

Japonya 2014’te kullanıma açtığı ve 2018’de kapadığı Kripto ATM‘leri 4 yıl aradan sonra tekrardan kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Japonya yerel borsası Gaia Co. Osaka ve Tokyo‘da kripto ATM’lerini tekrardan getirmeye hazırlanıyor. Önümüzdeki 3 yıl içinde 130 tane ATM kurulması planlanıyor.

Gaia Co. Salı günü yaptığı açıklamada Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin’i (LTC) destekleyen BTM’leri kullanıma açacağını belirtti. 2014’te kripto ATM’leri Japonya’da hizmete başlamış olsa da, yerel borsa Coincheck’in 530 milyon dolar hacklenmesi ve 2018’deki kripto kışının etkisiyle yerel sektörün kripto ATM’sine olan ilgisini azalttı.

Japonya Yeniden Kripto ATMlerine Kavuşuyor1

Bu noktada BTM’in Bitcoin işlemlerinin yapıldığı ATM’ler için kullanıldığını belirtelim.

Japonya’daki Kripto ATM’ler İçin Hedefler Yüksek

Başlangıçta Bitcoin ATM’ler (BTM) Tokyo ve Osaka’da hizmet vermeye başlayacak ancak firma önümüzdeki 12 ay içerisinde 50 BTM’yi hizmete sunmayı hedefliyor. Şirket hedef olarak önümüzdeki 3 yılda 130 BTM’yi hizmete açmayı planlıyor. BTM’ler kullanıcılar için işlem başına 747 dolar veya 100.000 Japon yeni çekmesine ve günde maksimum 2.243 dolar veya 300.000 yen çekmesine olanak sağlayacak. Sınırlı para çekme işlemleri kara parayı aklama (AML) ve uyumluluk kısmı için oldukça önem taşıdığından böyle bir sınırlama getirilecek.

Yerel medya kuruluşu Mainichi Shimbun’un yayınladığı bir rapora göre Gaia’dan gelen bu hareket, yerel kayıtlı bir borsanın Japonya’da kurduğu ilk ATM’ler olacak.

BTM’leri kullanmak isteyenlerin kendilerine ait bir karta sahip olmalarını gerekiyor. Kullanıcılar kart onaylandıktan sonra akıllı telefon arayıcılığıyla BTM’ye kripto varlıklarını gönderebilecek ve yen olarak karşılığını BTM’den çekebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner