Yükleniyor...

Joe Biden’ın Muhtemel Ekibi Kripto Paraları Destekleyebilir

Amerika Birleşik Devletleri'nde başkan olarak seçilen Joe Biden'ın ekonomi ekibinde yer alması beklenen iki üye hem Bitcoin (BTC) hem de kripto para topluluğunu destekleyebilir.

joe biden ekibi kripto paralari desrekleyebilir

Amerika Birleşik Devletleri’nde başkan olarak seçilen Joe Biden’ın ekonomi ekibinde yer alması beklenen iki üye hem Bitcoin (BTC) hem de kripto para topluluğunu destekleyebilir.

Biden’ın hazine sekreteri olarak görev yapması beklenen Lael Brainard, Federal Rezerv Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı süre boyunca hem blockchain hem de dijital varlıklar konusunda birçok açıklamada bulundu.

Brainard yaptığı açıklamada, kripto para birimleri, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC), akıllı sözleşmeler ve blockchain’den bahsetti.

“Bitcoin, ödemelerdeki sürtüşmeleri giderek azaltacak ve bir merkeze bağlı olmadan bir değer deposu olarak görev yapabilecek, dijital bir para türü olarak karşımıza çıkıyor.”

Joe Biden’ın ekonomi ekibinden Bitcoin ve toplu kripto para piyasayı için bir destek gelmesi durumunda, lider kripto paranın hem güvenilirliği hem de kabul edilebilirliği artış gösterecektir. Kurumsal oyuncaların kripto para piyasasında daha çok yer alması, küresel anlamda, gelecek olarak görülen kripto paraların geleceğine olumlu etki edecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner