Yükleniyor...
Sponsored

Kaliforniya Düzenleyicisi, 11 Kripto Şirketini Ponzi Şeması Gibi Çalışmakla Suçladı

Kaliforniya düzenleyicisi, 11 kripto ve merkeziyetsiz finans kuruluşun ponzi şeması gibi çalışmak ve menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçladı Düzenleyici tarafından yapılan basın açıklamasında, 11 kuruluşa karşı durdurma ve vazgeçme (cease and desist) emri verildi.

kaliforniya

Kaliforniya düzenleyicisi, 11 kripto ve merkeziyetsiz finans kuruluşun ponzi şeması gibi çalışmak ve menkul kıymet yasalarını ihlal etmekle suçladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Düzenleyici tarafından yapılan basın açıklamasında, 11 kuruluşa karşı durdurma ve vazgeçme (cease and desist) emri verildi. Düzenleyicinin bu hamlesi, kripto kredi şirketi Nexo’ya karşı durdurma ve vazgeçme emri verilmesinden bir gün sonra geldi.

Kaliforniya Düzenleyicisi, Kripto Şirketlerini Hedef Aldı

Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı, bahsi geçen kuruluşların ponzi şemaları gibi yapılandırılmış yönlendirme programlarına sahip olduğunu ifade etti.

Düzenleyicinin bahsettiği şirketler arasında Cryptos OTC Trading Platform Limited, Elevate Pass LLC, GreenCorp Investment LLC, Metafiyielders Pty Ltd, Pegasus, Polinur ME Limited, Remabit, Sity Trade, Sytrex Trade, Vexam Limited ve World Over the Counter Limited yer alıyor.

11 kuruluşun tümü, kayıtsız menkul kıymet satışıyla suçlanırken, 10 tanesi de yatırımcılara maddi açıdan yanlış beyan vermekle itham ediliyor.

Düzenleyici, dokuz kuruluşun kişiler adına kripto varlık trade’i yapmak için yatırımcılardan fon talep ettiğini iddia ederken, kuruluşlardan bir diğerinin metaverse yazılımı geliştirmek bir diğerinin de merkeziyetsiz finans platformu meydana getirmek için fon topladığını iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x