Yükleniyor...
Sponsored

Kaliforniya Valisi, Kripto Düzenlemesini Veto Etti

Kaliforniya Valisi, kripto şirketleri için lisanslama ve düzenleyici çerçeve oluşturacak bir yasa tasarısını imzalamayı reddetti.

Kaliforniya Valisi Kripto Duzenlemesini Veto Etti

Kaliforniya Valisi, kripto şirketleri için lisanslama ve düzenleyici çerçeve oluşturacak bir yasa tasarısını imzalamayı reddetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yılın başlarında Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, eyalette şeffaf bir düzenleyici çerçeve ve iş ortamı oluşturmak için bir kararname imzaladı. Eyalette ayrıca, federal yetkililerle birlikte kripto varlık düzenlemeleri oluşturmak için paydaş geribildirimlerinin de toplanacağı belirtilmişti. Uzun bir süre sonra meclise gelen yasa tasarısına Newsom’dan olumsuz yanıt geldi.

Kaliforniya Valisi, Daha Esnek Bir Düzenleme Önerdi

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, kripto alanında faaliyet gösteren şirketler için lisans oluşturacak bir yasa tasarısını veto etti.

2269 sayılı Meclis Yasasına karşı çıkan Newsom, tüketicilerin güvenliğini ve ilgili maliyetleri göz önünde bulundurarak zaman içinde geliştirilmiş daha ​​esnek bir yaklaşım önerisinde bulundu.

kaliforniya

Mevcut haliyle tasarının devletin genel fonundan on milyonlarca dolar borç verilmesini gerektireceğini belirten Newsom, şunları söyledi:

“Hem bu işi (şeffaf bir düzenleyici ortam oluşturmak için şirket içi çabalar) hem de gelecek federal eylemleri dikkate almadan bir lisans yapısını tüzükte sabitlemek için erken. Genel fon kaynaklarının böylesine önemli bir taahhüt için yıllık bütçe sürecinde dikkate alınmalı ve hesaba katılmalıdır.”

Newsom ayrıca, kripto lisanslama girişimleri oluşturmak için Yasama ile çalışmadan önce federal düzenlemelerin, dijital finansal varlıklar için daha keskin bir odak haline gelmesini beklediğini vurguladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x