Yükleniyor...

Kanada’nın En İyi Kripto Para Borsası 40 Çalışanını İşten Çıkardı

Kanada’nın en iyi kripto para borsalarından biri olan Coinsquare’in baş mali görevlisi (CFO) ve baş işletme görevlisi (COO) dahil olmak üzere, çalışanlarının neredeyse yüzde 30’unu işten çıkardığı bildiriliyor.

Kripto Para Borsası Coinsquare

Kanada’nın en iyi kripto para borsalarından biri olan Coinsquare’in baş mali görevlisi (CFO) ve baş işletme görevlisi (COO) dahil olmak üzere, çalışanlarının neredeyse yüzde 30’unu işten çıkardığı bildiriliyor. Haber, Kanadalı startup ve teknoloji haber platformu BetaKit tarafından 31 Ocak’ta yapıldı.

Kripto Para Endüstrisi Değişken ve Öngörülemez

Birçok kaynağa dayanarak, BetaKit, şirketin eskiden 150 kişilik işgücünün yüzde 27’sini temsil eden yaklaşık 40 çalışanını işten çıkardığını tahmin ediyor. Coinsquare’in baş yeteneklerinden biri olan Martin Hauck, LinkedIn’de bir mesaj yayınladı. Hauck, sürekli gelişen kripto para endüstrisinin değişken ve öngörülemez olduğunu belirterek Coinsquare’in zor seçimler yapmak zorunda kalan birçok endüstri şirketinden biri olduğunu belirtti. BetaKit, borsanın COO Robert Mueller ve CFO Ken Tsang dahil olmak üzere en üst çalışanlarından bazılarının sözleşmelerinin de feshedildiğini belirtiyor. Coinsquare, her iki yöneticiyi de yaklaşık bir yıl önce işe almıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İşten çıkarılmaların dün sabah personele bildirilmesinin ardından Coinsquare CEO’su Cole Diamond BetaKit ile röportaj yaptı. 40 çalışanın işten çıkarılmasına rağmen firmanın bu yıl 23 yeni çalışanı işe aldığını belirtti. Diamond, şirketin bilançosunda nakit olarak 40 milyon dolarlık fonun ve varlığına olduğunu iddia etti. Geçtiğimiz yılın son döneminde Coinsquare’in portföy yönetim iştiraki, Toronto Menkul Kıymetler Borsasında (TSX) iki yeni borsa yatırım fonu (ETF) başlattı. Her iki borsa yatırım fonu da Blockchain şirketleri tarafından ihraç edilen hisse senetlerine göre endekslerin performansına sabitlendi. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında, Coinsquare platformunu Avrupa pazarına genişletti. Şirket ayrıca, geçtiğimiz yıl Eylül ayına kadar süren TSX borsasında 120 milyon dolarlık bir halka arz planını açıkladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x