Yükleniyor...

Kanada, NFT ve kripto faaliyetlerini genişletiyor!

Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP), kripto paralar ile NFT'lerin ele geçirilmesi ve saklanmasını kolaylaştırmak için bir dijital varlık çözümü arıyor.

kanada

Kanada Kraliyet Atlı Polisi (RCMP), kripto paralar ile NFT’lerin ele geçirilmesi ve saklanmasını kolaylaştırmak için bir dijital varlık çözümü arıyor.

Son dönemlerde kriptoya yönelik çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen Kanada, yeni hamlesini duyurmasıyla birlikte dikkatleri çekti. Kripto paralar ile NFT’lere yönelik hizmetler için çalışmalarını artıran RCMP, dijital varlıklar üzerine yoğunlaştığını belirtti. Yapılan açıklamaya göre, ele geçirilen dijital varlıkların saklanmasına yönelik çözüm için 10 Ağustos’ta başvuru ihalesi açıldı.

Yetkili isimlerden konu hakkında açıklama geldi 

Dijital varlıklar ve NFT’ler üzerindeki faaliyetlerini artıran RCMP, son gelişmeleri ele alarak açıklamalarda bulundu;

“Merkezi bir veri havuzu çözümünün geliştirilmesi, polislerin bu varlıklara kullanıcı dostu bir şekilde el koymasına olanak tanırken, aynı zamanda bu varlıkların depolanmaları sırasında çalınmasını önlemek için güvenlik sağlayacaktır.”

RCMP, dijital varlık ve NFT’lere yönelik bu depodan, 17 farklı hizmet talep ediyor. Bunlar arasında, blokzinciri işleme yeteneği ve gelecekte yeni blokzincirlerini desteklemek için ölçeklenebilirlik yer alıyor. RCMP ayrıca, ihtiyacı olan kullanıcılara verilerine erişim sağlamayı da hedefliyor. NFT konusunda ise, Ethereum, Solana ve Polygon tabanlı NFT’lerin ön planda olduğunu ifade etti. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x