Kanadalı sanatçı, NFT ve yapay zekaya değindi • Coinkolik
Yükleniyor...

Kanadalı sanatçı, NFT ve yapay zekaya değindi

Kanadalı sanatçı Grimes, yaptığı bir röportajda yapay zekanın avantajlarına ve NFT'lerin kazancına değindi.

Grimes nft yapay zeka

Kanadalı sanatçı Grimes, yaptığı bir röportajda yapay zekanın avantajlarına ve NFT’lerin kazancına değindi.

Grimes lakabıyla tanınan dünyaca ünlü sanatçı Claire Boucher, Wired ile röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda, yapay zeka ve NFT konusundaki söylemleri dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Grimes, müzik tarafında kazandığı paradan daha fazlasını NFT sektöründen kazandığını açıkladı. Ayrıca Grimes, yapay zekanın fırsatlarına değindi.

Grimes, yapay zeka konusunda iyimser

Yapay zeka konusunda açıklamalarda bulunan Grimes, özellikle Neuralink konusunda istekli bir duruş sergiledi. Grimes, güvenli olduğu kanıtlanırsa Elon Musk’ın beyin çipi projesini deneyeceğini aktardı.

yapay zeka

Grimes lakaplı sanatçı Claire Boucher, yapay zekanın üretken modelleri sayesinde müzik gibi yaratıcı alanların yeniden icat edilebileceğini belirtti. Tüm bu iyimser tavırlarına rağmen Grimes, teknoloji şirketlerini yapay zeka konusunda uyardı. Ünlü sanatçı da yapay zekanın dikkatli bir şekilde geliştirilmesi ve uygulanması gerektiğini düşünüyor.

Kanadalı sanatçı, yapay zekanın etik sınırlar içerisinde geliştirilmesi halinde birçok sorunu da çözebileceğini belirtti. Sanatçının hedefinde ise iklim sorunu bulunuyor.

Son olarak Grimes, NFT’lerin sanatçıları finansal açıdan daha fazla güçlendirdiğinden bahsetti. NFT’lerden ciddi paralar kazandığını açıklayan Grimes, güncel piyasa için şunu söyledi;

NFT’lere ve kriptoya olanlar için üzgünüm, çünkü mümkün olduğunca çok para kazanmaya çalışan insanlarla hızla kirlendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x