Rusya, dijital ruble pilotunu genişletiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Rusya, dijital ruble pilotunu genişletiyor

Rusya Merkez Bankası, 13 banka ile birlikte CBDC çalışmalarının gerçek dünya testlerine başlayacak.

Rusya Merkez Bankasi CBDC

Rusya Merkez Bankası, 13 banka ile birlikte CBDC çalışmalarının gerçek dünya testlerine başlayacak.

Açıklamalarda bulunan Rusya Merkez Bankası, CBDC ürünü olan dijital ruble pilotunu genişletmeye hazır olduklarının mesajını verdi. Rusya, CBDC için gerçek dünya testlerine başlayacak. 15 Ağustos tarihinde başlatılması planlanan gerçek dünya testlerinde 13 banka ile birlikte çalışmalar yürütülecek. Rusya, dijital ruble ile birlikte mali kısıtlamaları aşmayı hedefliyor.

Rusya, CBDC konusunda emin!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi ve blockchain teknolojisi, ülkelerin CBDC konusundaki hamlelerinde büyük pay sahibi oldu. CBDC’lere en sıcak bakan ülkelerden birisi ise Rusya.

Dijital ruble üzerinde çalışmalarını sürdüren Rusya, gerçek dünya testlerine başlayacağını duyurdu. Rusya Merkez Bankası, “Gerçek dijital ruble ile pilot operasyonların başlatılması projenin en önemli aşamasıdır.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Rusya’nın CBDC konusundaki emin adımları, mali kısıtlamaları aşmanın ve finansal istikrar sağlamanın önemli bir parçası olarak görülüyor. Endüstriyel ortamda test aşamasına girişeceklerini belirten Rusya Merkez Bankası, müşterilerinin katılımıyla gerekli prosedürlerin üzerinde duracak.

Rusya, dijital rublenin uygun ve anlaşılır bir ürün haline gelmesini amaçlıyor. Dijital rublenin sonraki pilot aşaması olan gerçek dünya testleri, 15 Ağustos tarihinde başlatılacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x