MAS, Dijital Varlık Teknik İnceleme Yayımladı • Coinkolik
Yükleniyor...

MAS, Dijital Varlık Teknik İnceleme Yayımladı

Singapur Para Otoritesi (MAS), CBDC'ler ve stablecoin'leri içeren dijital para kullanımı hakkında bir teknik inceleme yayımladı.

Singapur para otoritesi mas

Singapur Para Otoritesi (MAS), CBDC’ler ve stablecoin’leri içeren dijital para kullanımı hakkında bir teknik inceleme yayımladı.

Singapur’da dijital varlık ve blockchain girişimleri sürüyor. MAS, Amaca Bağlı Para (PBM) teknik inceleme yayımlayarak dijital varlıkların da kullanılabileceği ortak bir protokole değindi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

MAS’ın yayımladığı PMB protokolü, dijital para ile yapılan transferlerdeki koşulların belirlenmesine yardımcı oluyor. Bu sayede CBDC ve stablecoin‘ler üzerindeki eksikliklerin giderilmesi amaçlanıyor.

Singapur’da Dijital Varlık Adımları

Singapur Para Otoritesi (MAS), Amaca Bağlı Para (PMB) hakkında bir teknik inceleme yayımladı.

MAS’ın PMB hakkında hazırladığı tanıtım yazısı, Uluslararası Para Fonu ve Bank of Korea gibi sektörden isimlerle ortak bir şekilde hazırlandı. Küresel kapsamda destek de alan MAS, başta CBDC’ler ve stablecoin’ler olmak üzere, birçok dijital varlığın uygun kullanım durumlarını irdeliyor.

MAS Baş Fintech Yetkilisi Sopnendu Mohanty, bu girişimlerin dijital varlıklar için kullanıcı deneyimlerini iyileştireceğini aktardı. PMB, CBDC’ler, tokenize banka mevduatları ve stablecoin’leri kapsayan dijital varlıklar üzerinde standartların belirlenmesine yardımcı olacak.

Singapur, Asya’da büyüyen blockchain ve dijital varlık benimsenmesinde yer edinmeye çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x