Birleşik Krallık'ın Stablecoin Yasalarına Parlamento'dan Onay Çıktı • Coinkolik
Yükleniyor...

Birleşik Krallık’ın Stablecoin Yasalarına Parlamento’dan Onay Çıktı

Birleşik Krallık'ınn Kripto ve Stablecoin yasaları, Parlamento'nun Üst Meclisi tarafından onaylandı.

ingiltere

Birleşik Krallık‘ınn Kripto ve Stablecoin yasaları, Parlamento’nun Üst Meclisi tarafından onaylandı.

Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasa Tasarısı, kripto para birimlerini düzenlenmiş bir faaliyet olarak tanımakta ve stablecoin’leri mevcut yasalar uyarınca bir ödeme aracı olarak kabul ediyor.

Birleşik Krallık’ın Stablecoin Yasaları Parlamento Üst Meclisinden Onay Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni yasa tasarısını onaylayan Birleşik Krallık parlamenterleri, kripto para birimlerini ülkede düzenlenmiş bir faaliyet olarak tanımak adına adımlar attılar. Mali Hizmetler ve Piyasalar Yasası’nın (FSMB) Lordlar Kamarası tarafından onaylanması, tasarının yasalaşması için son aşamalara geçileceği anlamına geliyor.

Ingiltere Stablecoin ile Odemeleri Test Edecek

Bu kapsamlı yasa tasarısı, Brexit sonrası dönemde elde edilen özgürlükleri kullanmak ve düzenleyici kurumlara Birleşik Krallık‘ın finansal sistemine daha fazla yetki vermek amacıyla Temmuz ayında sunulmuştur. Orijinal yasa tasarısı, istikrarlı para birimlerini ödeme kuralları çerçevesinde düzenlemeyi önerirken, sonraki aşamalarda tasarıya kripto para birimlerinin tamamını düzenlenmiş bir faaliyet olarak ele alma ve kripto tanıtımlarını denetleme önlemleri eklenmiştir.

Birleşik Krallık, FSMB aracılığıyla düzenleyici kurumlara, Hazine tarafından danışılan kripto kurallarını belirleyebilmeleri için gerekli yetkileri verme amacındadır. Hazine Ekonomi Sekreteri Andrew Griffith, Nisan ayında yaptığı bir açıklamada, kripto sektörü için yeni özel kuralların 12 ay içinde uygulanabileceğini belirtmiştir. Birleşik Krallık, ağırlıklı olarak stablecoin’ler üzerine odaklanan Kripto Varlık Piyasaları düzenlemesini, Avrupa Birliği’nin tamamladığı sürece yetişmeye çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x