İngiltere Hazine Bakanı: Kripto Başkanı Atamayı Planlamıyoruz  • Coinkolik
Yükleniyor...

İngiltere Hazine Bakanı: Kripto Başkanı Atamayı Planlamıyoruz 

İngiltere Hazine ve Ekonomi Bakanı Andrew Griffith, 13 Haziran’da gerçekleşen oturum sırasında hükümetin bir kripto başkanı atama planı olmadığını söyledi.

andrew griffith

İngiltere Hazine ve Ekonomi Bakanı Andrew Griffith, 13 Haziran’da gerçekleşen oturum sırasında hükümetin bir kripto başkanı atama planı olmadığını söyledi. 

Oturuma, Haziran ayının başlarında hükümetten yalnızca kripto düzenlemesini denetlemek üzere bir yetkili atamasını isteyen Kripto ve Dijital Varlıklar Tüm Parlamento Grubu (APPG) ev sahipliği yaptı. Birleşik Krallık hazinesi daha önce kripto varlıkların finansal hizmetler olarak düzenlenmesini önermişti. Bu konu ile ilgili bir yasa tasarısı şu sıralar parlamentodan onay bekliyor. 

Griffith: Sektörü Savunmayı Taahhüt Ediyorum

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Konu ile ilgili açıklama yapan Andrew Griffith: “Hükümetin belirli bir kripto başkanı için planı yok, ancak ekonomi bakanı olarak ve Birleşik Krallık’taki finansal düzenlemelerden sorumlu biri olarak sektörü haklı bir şekilde savunmayı taahhüt ediyorum” ifadelerini kullandı. Griffith, daha önce ülkenin bir kripto merkezi olmasını istediğini söylemişti. 

Griffith ayrıca, İngiliz Parlamentosu Hazine Seçim Komitesi’ndeki milletvekillerinin kriptonun kumar gibi düzenlenmesi gerektiğini önermesinin ardından, hükümetin kriptoyu finansal hizmetler olarak düzenleme görüşünü yineledi. 

Griffith: “Parlamenter arkadaşlar tarafından kripto varlıklarının kumara daha çok benzediğine dair öneriler oldu, bunu reddediyorum hükümetin görüşü bu değil. Doğru düzenleyiciler, piyasaların adil olmasının nasıl sağlanacağı, tüketicilerin nasıl korunacağı gibi konularda derin uzmanlık ve anlayışa sahip olan mali düzenleyicilerdir” dedi. 

Griffith ayrıca girişim sermayesi devi Andreessen Horowitz’in (a16z), ABD dışındaki ilk ofisi için Londra’yı seçmesinden heyecan duyduğunu belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x